• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Neden Aldatıyoruz?

  • 1

Sadakatsizlik ve aldatma ilişkilerin bitmesine neden olan davranışlardan bir tanesidir. uzmanlar tarafından bu durumun en çok evlilikte ki doyumsuzluktan dolayı ortaya çıktığı belirtiliyor. Bu anlamda kadınlar duygusal anlamda aldatırken, erkekler ise cinsel anlamda aldatmalara neden oluyor.

İyi Giden İlişkilerden Daha Çok Korkuluyor

Aslen iyi olmayıp, çok iyi giden bir ilişki gibi görünen evlilik ve ilişkilerden daha çok korkulur oldu. Aldatma denilince ilişkide ki bir kişinin duygusal veya cinsel anlamda karşıdakine sadakatsizlik etmesi ve aldatması ile ortaya çıkıyor. Bu aldatmaların çoğunluğu başkası ile duygusal görüşmelerden dolayı gerçekleştiği belirtilirken, genelde erkeklerin cinsel anlamda aldattığı ortaya çıkıyor.

Evlilik doyumunun az olduğu ilişkilerde ortaya çıkan aldatmalar, ayrılmalara neden olabiliyor. Çok iyi giden bir ilişki de bile bu sorunların ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Evlilikte tartışmaların ve kavgaların yaşanmaması ve mutlu görünümler daha çok şüphe çeken evlilikler arasında yer alıyor. Hayatta her şeyden mutlu olmak nerede ise imkansız insanlar tartışamaya her zamana açık bireylerdir. Eğer ki tartışma ve hiçbir sorun yoksa bu evlilikte ya başka birinin ya da bir sorunun olduğu kanısına varabiliriz.  Ya da çiftlerden biri polyanıcılık oynayarak her şeyi ört bas etmesine de neden oluyor olabilir.

Aldatmanın 4 Çeşidi Var!

Yapılan araştırmalara bakıldığında uzman bir kişi 4 farklı aldatma tipi olduğunu belirtmektedir.

  • Bir başkasına aşık olmak
  • Bir başkası ile yaşanan cinsel ilişki
  • Başka birini de hayatına dahil etmek
  • Eşi ile cinsel ilişki yaşarken başka birini hayal etmek

Sadece temas ile aldatma yaşanmayacağı gibi duygusal anlamda da aldatmanın var olduğunu bu dört madde ile anlayabiliyoruz.

Evliliğinden Memnun Olanlar Daha Çok Aldatıyor!

Evlilikte her şeyin yolunda gitmesi ve karşıda ki insanlara ‘’çok memnunum, çok mutluyuz’’ gibi sözler tüketen bir kişinin ayrılabileceği günümüzde pek çok görülmüştür. Bu kişi bir şeylerin üzerini kapatmak veya konuşmaya çekinen bireylerdir.

Yani insanlar her zaman tartışmaya açıktır. Elbette her şey yolunda gidecek diye bir şey söz konusu olamaz. Yeri gelecek kavga edeceğiz ama barışmayı da bileceğiz. Yeter ki aranıza 3. Bir şahıs dahil etmeyin.