• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Narın Bilinmeyen Yönleri

  • 1

Nar fayda ve besin içeriği bakımından diğer meyvelerden biraz farklıdır. Narın faydaları saymakla bitmediği için hala narın bilmediğiniz gizemli yönleri bulunuyor. Narın buna da mı faydası varmış diyeceğiniz şeyleri göreceğinizin garantisini veriyoruz. Narın su ve şekerden hariç hatırı sayılır bir miktarda protein içerdiğini biliyor muydunuz mesela? İşte narın bilinmeyen yönlerinden birisi ve işte faydaları;

Narın Bilinmeyen Faydaları

Narın çok sayıda yararı olduğundan bahsettik. Bir doğa mucizesi olan narın faydalarından bilinmeyen yönlerinden işte sizlere bir liste;

Basur Problemi

Halkımızın en çok şikâyet ettiği rahatsızlıklardan biri olan basur hastalığı tedavi edilmezse günlük yaşamı ve sosyal hayatı etkileyebilecek bir hastalıktır. Ancak bu hastalara önerimiz hemen gidip bir nar bulmalarıdır. Buldukları narın kabuğunu belirli bir miktarda atıp bekletmeleri sonradan bu suyu içmeleri sonucunda basur hastalığının nasıl rahatladığını yaşayarak öğrenecekler.

Yanık Tedavisinde Nar Kullanılması

Evet belki de duymadığınız ve şaşıracağınız bir özelliği de budur. Nar yanık tedavisinde oldukça etkilidir. Örnek olarak vücudunuzun herhangi bir yerinde yanık bulunuyor bu bölgeye nar kabuğunu püre haline getirerek uygulayın yaranın iyileşmesini nasıl hızlandırdığınızı kendiniz göreceksiniz. Aynı zamanda yaralarınıza uygulayabileceğiniz bu püre yapı itibarı ile yaralarının üzerindeki mikroplardan kurtulmanızı sağlıyor.

Kanser Tedavisi ve Nar

Kanser günümüzde hala gizemini koruyan ve çoğu kategorisi hala çaresiz olan bir hastalık çeşididir. Ancak yapılan bazı araştırmalar sonucunda narın vücutta kanser hücrelerini olumsuz etkileyen bir yapıda olduğu kanısına varılmıştır. Yani kanser hastaları nar tüketmelidir.

Kan Temizleyici Etkiye Sahiptir

Nar yapısında yer alan çeşitli özellikleri sayesinde kanı temizleme etkisi yaratmaktadır. Narın en önemli özelliklerinden olarak gösterebileceğimiz bu özellik göz önünde bulundurulduğunda ne kadar sıklıkla nar yemeniz gerektiğini söylememize gerek yoktur sanırım.

Nar Tüketimi ve Sağlıklı Yaşam

Narın nasıl tüketilebileceğinden ne gibi farklı yöntemlerle maksimum verim alabileceğinizden az çok bahsetmeye çalıştık. Sağlıklı bir yapıya sahip olmak istiyorsanız narın hayatınızda bir yerlerde bol bol bulunması gerekiyor. Nar tüketimini arttırın ve geleceğe daha güvenli bakın. Sağlıklı ve uzun ömürlere.