• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Mükemmel Bir Balayı Geçirmeniz için 7 Öneri

tatil
  • 1

Herkesin hayatında en önemli olaylar arasında şüphesiz evlilik yer alıyor. Hayatını birleştireceği kişiye kavuşan insanlar genellikle bu özel günün ardından “balayı” adı verilen bir seyahate çıkarlar. Taa 16. yüzyıldan beri eserlerde karşımıza çıkan bu kelime, bir ilişki için de bu denli köklü ve hatıralara kazınan bir olaydır. Muhteşem bir balayı için hazırlıklara erken başlamak lazım, ipuçları için okumaya devam edin!

1. İlk Aşama; Erkenden İşe Koyulmak

Balayı konusunda araştırmalara düğün tarihiniz belirlendiği anda başlamanız son derece önemlidir. Bu konuyla ilgili yapılacak ön hazırlık sonucun olumlu olmasına etki edecektir. Erkenden balayı için araştırmalara ve fikirleri tartışmaya başlarsanız, hem sizin hem de eşinizin isteklerine en uygun şekilde bir balayı tatili planlamak için yeterince vaktiniz olmuş olur.

2. Konsept Belirleme

Karşılıklı iletişimin ardından nasıl bir balayı tatili istediğimize karar vermeye geldi sıra. Deniz kenarına mı, tarihi dokuda bir bölgeye mi, her şey dahil otelde standart ama rahat bir tatil mi, çok orjinal bir konaklama fikri mi (ağaç ev, uçurum kenarı vb.) yoksa 1 haftada onlarca şehir gezeceğiniz bir tur mu isteyeceğinizi belirlemelisiniz.

Bunu yaparken de düşündüğünüz planla ilgili araştırmalara devam etmelisiniz. Yani, aklınızdaki tatil türüyle ilgili tüm bölgeleri, konaklama imkanlarını, tarihi ve turistik bölgelerini araştırmalısınız.

3. Peki Yolculuk Nereye?

Belli bir konseptte hem fikiriz, şimdi sıra bunu nerede yapacağımıza geldi. Aynı imkanlara sahip şehirler ve ülkeler arasında seçim yapma sırası. Bu konuda ülkemizde son derece önemli imkanlar bulunsa da bazen çiftler yurt dışına gitmeyi uygun görürler. Yurt dışına karar verilmesi durumunda planlarınıza erken başlamanız gerekecektir. Bunun için çeşitli firmalardan profesyonel anlamda hizmet alarak, geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Balayınızı yurt dışında düşünüyorsanız vize ve pasaport gibi işlemleri önceden çözmenizde büyük yarar olacaktır. Ayrıca bu konuda organizasyon unsurunun en önemli unsur olduğunu da unutmamalısınız. Doğru organizasyon, her şeyin daha güzel olmasına ve zamanınızın verimli geçmesine neden olacaktır. Yani başından beri söylediğimiz gibi. Erken işe koyulun ve iyi planlayın!

Alakalı: Hayran Kalacağınız 15 Muhteşem Otel

cruise

4. Cruise Gemi Turları

Evleneceğiniz dönem önemli gemi turlarına denk geldiğinde mutlaka denemenizi öneririz. Böylece Akdeniz ve Ege’nin eşsiz kıyılarını gezerken hem güneşin tadını çıkaracak hem de kendinize bolca zaman ayırabileceksiniz. Bu turlardaki devasa gemiler size koca bir şehirde yaşıyormuş hissi verecek. Alışveriş merkezlerinden tenis sahasına sınırsız imkan sunan turlarda hem bir çok yeni ülke ve şehir görmüş oluyor hem de gemide farklı bir deneyim yaşamış oluyorsunuz.

5. Sadece Aktivitelere Dalmayın

Tüm planlarınızı karşılıklı olarak yaptıktan sonra, balayında sırf eğlenmek için zamanınızın büyük bölümünü aktivitelere ayırmayın. Bu gezinin sadece tatil anlamı içermediğini unutmamak ve birbirinize zaman ayırmayı, aşk ve romantizmi doruklarda yaşamayı ihmal etmemek gerekiyor. Yani, romantizm adına da planınızda bir takım düzenlemeler yapmanızı tavsiye ediyoruz.

6. Profesyonel Bir Fotoğraf Makinesi

Balayına gittiğinizde eğer varsa kaliteli bir fotoğraf makinesini yanınıza almayı unutmayın. İleride çocuklarınıza ya da arkadaşlarınıza göstereceğiniz mükemmel balayı fotoğraflarınızın olması sizi daha mutlu edecektir. Hem kim balayı günlerini ölümsüzleştirmek istemez ki!

7. Sürprizleri Unutmayın!

Balayınızı unutulmaz kılmak için önemli noktalardan biri de sürprizlerdir. Son derece şık hazırlanmış ve hafif canlı müzik eşliğinde bir yemek masası, eşinizin en sevdiği çiçeklerden bir buket ya da ona olan sevginizi anlattığınız şiirler gibi özel sürprizler balayınızın çok daha güzel geçmesini sağlayacaktır.

Eğer bir balayı planı yaparken bu yazıya denk geldiyseniz, ekip olarak size bir ömür mutluluklar dileriz. ♥ :)


ETİKETLER