• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyajı Temizlemeden Uyuyanlar Dikkat!

Makyaj Temizlemeden Uyuyanlar Dikkat!
  • 1

Makyaj Temizlemeden Uyuyanlar Dikkat!MAKYAJINI SİLMEDEN UYUYANLAR DİKKAT!

Günün yorgunluğu, günlük telaşeler, bir de uyku araya girdiği zaman makyajımızı temizlemek büyük bir yük haline geliyor. Bu her ne kadar yük gibi görünse de cildimiz için makyajla uyumak cilt intiharına, dönüşü çok zor olan cilt sorunlarına neden olmaktadır. Makyajımızı temizlemeden uyuduğumuzda karşılaşabileceğimiz sorunlardan bahsedelim biraz;

Sivilce (akne) Oluşumu: Sivilceler sadece ergenlik dönemi sorunu değildir, kirli ciltlerde de en büyük sorunlardan biri haline gelebiliyor. Makyajı temizlemeden uyuduğumuz zaman yüzümüzdeki kir ve tozlarla da birlikte uyumuş oluyoruz. Bu nedenden dolayı makyajlı uyumadan önce mutlaka temizlememiz gerekir.

Kirpik Dökülmesi: Kirpikler çok narindir uzaması ve yeniden çıkması uzun zaman alır. Rimel sürdüğümüzde mutlaka temizlememiz gerekir. Rimelin ağırlığı kirpikleri ağırlaştırır ve kırılmasına neden olur. Hatta rimeli yıkadıktan sonra yağlarla bakımını da yaparsak sağlıklı kirpiklere sahip oluruz.

Renk Eşitsizlikleri: Bazı insanlarda makyajla kapanmayan renk sorunları olabiliyor. Bunun üzerine birde makyajla uyursak yüzün renk pigmentlerine zarar veririz ve daha çok renk eşitsizlikleri ile karşılaşırız. Bu nedenden dolayı makyajımızı mutlaka temizlemeliyiz.

Cildin Kendini Yenilemesini Engellemek: Cildimiz geceleri kendini yenileyen hücrelerden oluşur. Bizler makyajımızı temizleyerek cildimizin yenilenmesine yardımcı olabilir ve hızlanmasını sağlayabiliriz.

 

 


ETİKETLER