• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyajda Püf Noktalar

  • 1

Her bayan güzelliği ile ön plana çıkmak ister ve bu güzelliğinin başkası tarafından fark edilmesi kendine olan güvenini kazanmasını sağlar. Makyaj günümüzde hemen hemen her ortamda genel olarak tüm bayanların uygulamakta olduğu kişisel bir bakım olarak nitelendirilmektedir. Makyaj bazen günün kurtarıcısı olurken bazen de yanlış tonlamalar ve yanlış uygulama sonucu itici bir görünüme sebebiyet verebilmektedir.

Makyajda püf noktalar genel olarak makyajın tonlaması ile sağlanmaktadır. Cildinize uygun tonların seçilmesi makyajın çok daha dikkat çekici olmasına ve çok daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Fondöten seçiminde de cilt renginiz büyük önem taşımaktadır. Cildinize uygun olmayan fondötenler kötü bir görünüme sebep olmaktadır.

Yaz Aylarında Makyaj Uygulaması

Bakımlı bayanlar yaz aylarında da makyajdan vazgeçmiyor. Yaz aylarında sıcaklardan dolayı meydana gelen terleme makyajın akmasına sebep olabilmektedir. Yaz aylarında makyaj yapmak artık zor değil. Suya dayanıklı makyaj malzemeleri makyaj yapmayı seven bayanların yaz aylarında büyük kurtarıcısı.  Suya dayanıklı olan makyaj malzemeleri hem daha kalıcı olmakta hem de sıcak yaz aylarında makyajın akması gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanı sıra pudra ürünleri kullanmadan önce alt kısma sürülmekte olan krem makyajın daha uzun süre kalıcı olmasına büyük fayda sağlamaktadır. Ayrıca dudaklarınızın daha dolgun bir görünüm kazanmasını istiyorsanız dudak kalemleri ile daha dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Günlük Makyajda Abartıdan Uzak Durun

Makyaj uygulaması kişiden kişiye değişiklik gösteriyor olsa da abartılı makyaj çoğu zaman itici bir görünüme sebep olabilmektedir. Günlük makyaj uygulamaları genel olarak sade ve hafif tonlarda seçilmelidir. Makyajınızı abartmadan da göz alıcı ve güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Makyajda en önemli detay göz makyajıdır. Göz makyajının doğru tonlamalarda ve güzel bir uygulama ile yapılası gözlerinizi ön plana çıkartma konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Göz yapınız ve göz renginiz bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Göz renginize uygun makyaj tonlamaları daha çarpıcı bakışlar elde etmenize yardımcı olurken göz yapınızı dikkate alarak uygulamış olduğunuz makyaj ise daha çekici bir görünüm kazanmanızı sağlar.