• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyajda Mercan Rengi Trendi

  • 1

2019 yılının başlarında bu yılın makyaj tonlarında bir patlama oldu. En popüler renkler arasından bu yıl mercan rengi seçildi. 2019 yılı pantone’de tüm sanatçıların makyajları nerede ise mercan rengi ile yapılmıştı. Ünlü sanatçıların makyajlarını, makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar ele aldı. Bu ünlüler arasında Neslihan Atagül, Çağatay Ulusoy, Gökçe Bahadır gibi isimler var.

2019 yılında makyaj olarak mercan rengi karşımıza çok çıkacağa benziyor. Oldukça yakışan bu rengi beyaz tenli bayanlar daha iyi taşıyor. Baktığınızda ve yapılan kişiye pozitif enerji veren bir renk olduğu kesin.

Uzaktan bakıldığında 2019 makyaj trendi mercan rengi, sıcak ve içi ısıtan bir renk. Geçtiğimiz yıllarda allık olarak yoğun ilgi gören renk şimdi yoğunlukla rujda görmek mümkün diyebiliriz.

2019 Makyaj Modası

Yeni yılı muhteşem bir şekilde geçirmek isteyenler için bu yıl oldukça dikkat çeken mercan rengi sizlere de çok yakışacak. 2019 makyaj modası olarak karşımıza çıkan mercan rengi yükselişe geçecek ve tüm yıl sevilerek kullanılan bir renk haline gelecek.

Hemen hemen her ton kıyafete uyum gösterebilecek mercan rengi, hafif tonda makyaj yapmak isteyen ve ağır makyajı sevmeyen bayanlarında gözdesi haline gelecek. Mercan rengi makyajın altında iyimserlik ve sıcak bir yapıya sahip olmak yatıyor.

Makyaj Önerileri

Mercan rengi ile uyumlu bir şekilde makyaj yapmak istiyorsanız kesinlikle bu tavsiyeleri dinlemelisiniz.

  • Mercan rengi bir ruj kullanmak istiyorsanız daha fresh göz makyajı yapmalısınız.
  • Kahve bir göz makyajı yapıyorsanız mercan rengi bir ruj kullanabilirsiniz.
  • Yanaklarda da mercan rengi allık kullanımı makyaj ile uyumunuzu sağlayacaktır.
  • Özellikle koyu renk bir kıyafet giyiyorsanız mercan renklerini kullanmalısınız.
  • Açık tonlu bayanların sık tercih edebileceği bir renktir.

Kısaca dört bir yanda bu sene göreceğimiz makyaj rengi mercan tonları olacak. Evinizde mercan rengi makyaj malzemeleriniz yok ise kesinlikle alışveriş listenize yazmalısınız. Hafif makyaj isteyen bayanlar mercan rengi ile oldukça şık olacak. Özellikle yaz aylarında ferah bir renk olan mercan rengi güneş ışığıyla çok şık bir görüntü oluşturacaktır.