• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyaj Hileleri İle Burun Küçültme

Makyaj hileleri ile burun küçültme
  • 1

Makyaj hileleri ile burun küçültmeMAKYAJ HİLELERİ İLE BURUN KÜÇÜLTME
Bir çok insan özellikle kadınlar burun şekillerinden şikayetçidirler.Estetik uygulamaya gücü yetmeyen veya başka sebeplerden dolayı yapamayanlar diğer çözüm olan makyaj hileleri ile burun küçültmeye yöneliyorlar.Bazı burunlar ya çok büyük ya çok küçük olup yüz hatlarında bir orantısızlık görülmektedir.Makyajla burnu küçük göstermenin bir diğer adı burun kontürlemesi olarak da geçmektedir. İsteyen her kadının kolaylıkla uygulayabileceği bir uygulamadır.Makyaj hilelerinin yanında sitemizde bulunan burun küçültme egzersizleri olsa da, çoğu kadın hem etkili hem daha hızlı sonuç almak için bu uygulamayı makyajla yapmayı tercih ediyorlar.

Burun Şekillerine Göre Makyaj  İle Küçültme teknikleri
Büyük ve uzun burunlar için uygulama:Burnunuz hem büyük hem de uzun ise ten renginizden 2 ton koyu bir fondöten veya kapatıcı ile burnunuzun büyük görünen kısmına uygulayın. Koyu bir fondöten seçilmesindeki neden ise, koyu kapatıcılar tıpkı yüzünüzde olduğu gibi burun kısımlarındaki kusurları kapatmak adına da çok etkili bir yöntemdir.Bu uygulamayı burnun iki yanından düz bir çizgi olarak yapmanız önerilmektedir.Eğer burnunuz sadece uzun ise burun ucuna 2 ton koyu bir kapatıcı uygulanmalıdır.
Yamuk burunlar için uygulama :Yamuk bir burnunuz varsa bunu gizlemek için yine gölgelendirme yöntemini uygulamalısınız. Burnun yamuk kısmına sürülecek koyu bir kapatıcı ile burnun üst kısmına doğru gölgelendirme yapıldıktan sonra burnun aşağıya inen düz kısmına da çok açık renkte aydınlatıcı sürülmelidir. Burnunuzla alakalı her ne şikayetiniz olursa olsun, yaptığınız kusur giderici işlemler sonrasında, kullandığınız kapatıcıların üzerine mutlaka pudra sürmelisiniz. Bu işlem, makyajınızın daha sabit kalmasını sağlayacaktır.
Kemikli burunlar için uygulama: Kemikli bir burun  yapısına sahip olan kadınların, çıktı halinde olan kemiğin üzerine koyu renk bir kapatıcı uygulanmalı ve bu kapatıcıyı bölgeye eşit şekilde dağıtmalıdır. Bu işlem kemiğin çıkıntısının daha normal bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.


ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI
  • Ayşe Yağmur Başaran
    2 sene önce

    bende çok denedim ama burunnum çok büyük galiba

    4