• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Limon Diyeti Kilo Verdirir Mi?

  • 1

C vitamini kaynağı olan limon son zamanlarda doğallıktan yana olanlar için birçok seçenek sunuyor. Cilt bakımında, maskelerde karşımıza çıkan limon bu sefer de zayıflamak için bize yardım edecek. Limon diyeti yaparak nasıl zayıflanır? Limon diyeti düzenli olarak yapıldığında 5 gün içinde 3 kilo verme şansını yakalayın. Fakat kronik hastalığınız varsa doktorunuza danışarak uygulamanızda fayda var.

Limon Diyeti Nedir?

Yaz ayları yaklaşırken tatil planları yapılmaya başlandı. Üstelik kısa sürede kilo vermek isteyenler diyet arayışı içerisine giriyor. Limon diyeti ile bol C vitamini alırken zayıflamanızda mümkün olacak. Aynı zamanda potasyum bakımından da zengin olan limon, düzenli olarak 5 gün uygulandığında 3 kilo verme şansına sahip oluyorsunuz. Bu diyet limon suyundan yapıldığı için kronik hastalığı olanlar uzan doktora danışarak yapmalarında fayda var.

Limon Diyeti Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel rahatsızlığı olanlar limon diyeti yaparken dikkat etmesi gerekir. İlk önce uzman bir doktora yapıp, yapamayacağı hakkında bilgi almalıdırlar. Bu diyete başlarken kararlı olmanızda fayda var. Düzenli olarak yapıldığında olumlu sonuçlar alınıyor. Aynı zamanda dengeli beslenme ve spor ile desteklemelisiniz.

Alerjik tepkimeleri olanlar bu diyeti yaparken dikkat etmelidir. Uzun süre tüketilen limon alerji yaparak kızarıklık ve değişik tepkimelere neden olabilir. Belirtilen ölçü dışına çıkmakta zararlı olacağı için dikkatli olmalısınız.

Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Limon diyeti uygulanırken, sadece bu sıvı olarak değil yanı sıra su tüketmekte gerekir. Aynı zamanda yoğurt, tahıl barı ve meyve tüketimi de yapabilirsiniz. Bol tavuk eti ve kırmızı et tüketimi de yapmalısınız.

Bu diyeti yaparken yememeniz gereken şeylerde var. Özellikle abur cubur, kızartma ve fasd food ürünleri tüketmekten kaçının.

5 veya 7 gün boyunca uygulanabilen limon diyeti için gerekli malzemeler bir bardak ılık su ile yarım limon oluyor. Her gün kahvaltı öncesinde bu suyu içerek güne başlamalısınız. Sonrasında her öğün bu karışım yemek ile birlikte tüketilmeli. Yağ yakmaya yardımcı olacak bu karışım sayesinde istediğiniz kiloya kısa sürede ulaşacaksınız.