• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kusursuz Tırnaklara Sahip Olun

  • 1

Kusursuz tırnaklara sahip olmak maalesef göründüğü kadar kolay değil. Tırnak bakımı düzenli olarak yapılması gereken kişisel bir bakımdır. Uzun ve bakımsız tırnaklar kişide itici bir görünüme sebep olabilmektedir. Manikür ve pedikür uygulamasını evde kendiniz yapabileceğiniz gibi herhangi bir kuaförden de yardım alarak tırnak bakımınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Tırnaklarınıza uygulayacağınız oje de tırnaklarınıza ayrı bir hava katarak daha hoş bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır. Ancak sürmüş olduğunuz ojenin tırnaklarınıza güzel bir görünüm kazandırabilmesi için kusursuz ve düzgün olarak uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Oje Uygulamalarında Püf Noktalar

Oje sürerken ojeyi tırnaklardan taşırmamak için büyük dikkat ve büyük bir sakinlik ile sürmeniz gerekmektedir. Oje sürmek dışardan kolay bir uygulama gibi görünse de pürüzsüz ve taşırmadan sürmek beceri ve dikkat gerektirmektedir. Oje sürerken fırçaya çok fazla oje almamaya ve uygulamayı tırnağın dibinden ucuna doğru yapmaya dikkat edin. Çünkü fazla oje taşmaya sebebiyet verebilmektedir ve sürme yönü dalgalı bir görünüme neden olabilmektedir. Ayrıca oje sürerken serin bir ortamda bulunmak da ojenin çok daha hızlı ve pürüzsüz bir şekilde kurumasına yardımcı olacaktır. Oje sürerken ikinci katın atılması da ojenin daha güzel görünmesi konusunda büyük katkısı vardır. Ancak ikinci katı atmadan önce birinci katın kuruduğundan iyice emin olmanızda fayda var. Eğer birinci kat kurumadan ikinci kat ojeyi sürerseniz ojeniz pütür pütür olacak ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Oje Bazı Uygulayın

Oje bazı daha pürüzsüz ve düzgün bir görünüm için oldukça önemlidir. Oje sürmeden önce uygulayacağınız oje bazının tırnak sağlığı ve ojenin düzgün görünümü için katkısı tartışılmazdır. Ayrıca ojelerinizin daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız oje bazı bu konuda da oldukça etkili. Oje bazı tırnak ve oje arasında koruyucu bir duvar gibi olduğundan oje bazı uygulanan tırnaklarda ojeden kaynaklı herhangi bir sararma ve yıpranma durumu olmayacaktır. Şeffaf görünümlü besleyici oje olarak bilinen oje bazı tırnak bakımında da sıklıkla kullanılması gereken önemli bir detaydır.