• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kolay ve Etkileyici 5 Farklı Topuz Modeli

topuz
  • 1

Okula, işe ya da bir davete giderken çok uğraşmanızı gerektirmeyecek ve bir o kadar da şık görünen bir topuza sahip olmak istemez misiniz? Bu yazıda göreceğiniz farklı topuz modelleri, resimli anlatımlar ile size ilham verecek. Topuz modellerini uygularken, saçlarınızın arasına farklı renklerde tokalar veya saç tebeşirleri ile çok daha ilgi çekici modeller oluşturabilirsiniz.

Kolay yoldan topuzunuzun yanına veya topuzu tutturmak için rengarenk tel tokalar ile çok değişik stiller oluşturabilirsiniz. İlgi çekici bu değişik tel toka kullanım modellerini görmek için Tel Tokalar ile Harikalar Yaratın konumuzu mutlaka okuyun.

1. Karışık Topuzkarışık topuz

Karışık topuz, uygulaması oldukça kolay ve süper stile sahip bir topuz modeli. Bu model için size tavsiyemiz, çok uzun saçlara sahipseniz uygulamak konusunda 2 kez düşünmeniz. Bu model daha çok kısa ve orta uzunlukta saçlar için idealdir. Çok uzun saçlı kişiler için uğraştırıcı ve görünüş açısından yukarıdaki gibi durmayabilir.

2. Örgülü Donut Topuz

donut topuz

Donut topuz hepimizin çok sevdiği, yapımı kolay görünüşü etkileyici bir topuz modeli. Peki hiç örgü modeliyle birlikte denediniz mi? Havanızı çok değiştirecek bu etkileyici modeli şiddetle tavsiye ediyoruz. Dilerseniz bir önceki karışık topuz modeli ile birlikte de örgü deneyebilirsiniz. Yanlardan mısır (kılçık) örgü, ortada donut veya karışık topuz, hazırsınız!

3. Pamuk Şekeri Topuz

pamuk şekeri topuz

İlgi çekici, donut topuza benzer ama daha tatlı duran bir topuz modeli. Yapımı diğerlerine göre biraz daha uğraştırıcı olsa da bitirdiğinizde buna değdiğini düşüneceğinize eminiz. Bitirdiğinizde pamuk şekeri doğasına uygun olması açısından renkli saç pudralarından kullanmanızı tavsiye ederiz. Topuz modelinizi çok daha tatlı bir görünüme kavuşturacaktır.

4. Ters Örgü Topuzu

 

Topuzun kenarlarına örgü yapmanın ne kadar şık durduğunu önceki modellerde gördük. Peki ya bu kez tam tersi yukarıya topuzun içine doğru bir örgüye ne dersiniz? Etkileyici olduğu kadar da farklı ve ilgi çekici olan bu topuz modelini mutlaka bir kez deneyip görmenizi tavsiye ederiz.

5. Büklümlü Topuz

büklümlü topuz

Bana göre çok şık ve rahat bir havası olan tercih edilesi topuz modellerinden biri. Tel tokalar yardımıyla, ikiye ayırıp bağladığınız saç tutamlarından birini bağın etrafına doladıktan sonar aynısını diğer saç tutamıyla da tekrar edin. Dilerseniz renkli tel tokalar ile daha farklı bir stil yakalayabilirsiniz.

Umarız aralarından bir tanesi beğeninize hitap etmeyi başarmıştır. Daha fazlasını görmek isterseniz Facebook sayfamızı beğenip, sitemize abone olarak takipte kalabilirsiniz.