• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kirpikleriniz İle Gözlerinizi Ön Plana Çıkartın

  • 1

Makyaj günümüzde pek çok bayan tarafından uygulanmaktadır. Özellikle pek çok bayan göz makyajı ile gözlerini daha ön plana çıkartmayı tercih etmekte ve bu da dikkatli ve güzel bir makyaj uygulaması gerektirmektedir. Kirpikler bu noktada en önemli detaylardan biridir. Daha dolgun ve daha uzun görünümlü kirpikler her zaman gözlerin çok daha ön plana çıkmasına yardımcı olmakta ve çarpıcı bakışlara sahip olma konusunda büyük katkı sağlamaktadır. Günümüzde pek çok marka üzerinden satışa sunulmakta olan kozmetik ürünleri cilde ciddi zararlar verebilmektedir. Daha kalıcı ve cilde zarar vermeyen makyaj uygulamaları için suya dayanıklı ve kaliteli makyaj malzemelerinin kullanılması çok daha faydalı olacaktır.

Hacimli Kirpik Görünümüne Sahip Olmak

Hacimli kirpik görünümüne sahip olabilmek için makyaj uygulamasında maskaranın doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bunun sebebi ise göz makyajında kirpikleri ortaya çıkartmakta olan en önemli detay maskara uygulamasıdır. Basit bir göz makyajı uygulamasında dahi kirpiklerin daha uzun ve daha hacimli görünmesi için maskara uygulaması zorunludur. Aksi durumda yapılan göz makyajında kirpikler basit bir görünüm ile bütünlüğü bozar. Kirpiklere maskara uygulaması yaparken hem alt hem de üst kirpiklere maskara uygulanmalıdır. Böylece çok daha etkili sonuç alınacaktır.

Sağlıklı Kirpikler İçin Doğal Bakım Önerileri

Kirpiklerin uzun, hacimli ve dikkat çekici bir görünüme sahip olması için kirpik bakımı yapmanız ve zararlı kimyasallar içermekte olan makyaj malzemelerinden uzak durmanız gerekir. Bunun yanı sıra doğal ve besleyici yağlar ile de kirpiklerinizi besleyerek daha güçlü ve daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı bu konuda size büyük fayda sağlayacaktır. Pek çok faydası bulunmakta olan zeytinyağı kirpiklerinizi besler ve daha dolgun bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Doğal bakım yöntemlerinin yanı sıra aynı zamanda dengeli ve düzenli beslenme de büyük önem taşımaktadır. Yeterli miktarda E vitamini alınması da güçlü kirpiklere sahip olmanın kapılarını aralar. Eğer zayıf ve dökülen bir kirpik yapısına sahipseniz kirpik kremleri ve ilave vitaminler alarak kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz.