• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Keratin Nedir?

  • 1

Saçlarınızı uzun seviyor ve bakması oldukça zor saç stiline mi sahipsiniz. Saç bakımı için adını sık duyduğunuz fakat anlamını tam olarak bilmiyor musunuz? Peki, keratin bakımı nasıl yapılır?

Keratin nedir? Hücrelerde mevcut bulunan, lifli bir yapıya sahip protein grubuna verilen isimdir. Yapısı oldukça sağlam, suda bile çözülmeyen keratin, tırnak ve tırnak ve kıl gibi derinin üstünde yer alan yapıları oluşturmaktadır. Saç bakımı için oldukça önemli bir yere sahip olan keratin bakımı, hayatımızın birçok alanında yer alıyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Saçlar güzelleşmek amacı ile uygulanan saç boyalarına, fön, maşa, renk açma işlemleri, hatta bunları iyileştirmek için kullanılan saç bakım ürünleri, spreyler, bakım yağlarından dolayı güçsüz kalır. Hatta günlük beslenme stilimiz, doğa koşulları da saç yıpranmalarına neden olabilir. Saç bakımsız ve güçsüz kalınca keratinin kaybolmasına neden olur. Keratin bakımı tam da burada lazım olan bir etmendir. Saçları onarmak ve korumak için saçın keratine ihtiyacı var. Keratin bakımı yapılınca saç tekrar güçlenmeye ve saç tellerinin kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Keratin Maskesi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı onarmak ve eskisinden daha iyi hale getirmek için uygulanan keratin bakımı uygulaması sandığınız kadar zor bir işlem değil. Özellikle kuaförler tarafından son zamanlarda sık duyduğunuz bu uygulama saç bakım merkezlerinde, kuaförlerde yaptırmanız mümkün oluyor. Evde kendi yaptırmak isteyenler de bu uygulama setini kozmetik malzemeleri satan yerlerden temin edebilir.

Birden fazla marka keratin seti satışını piyasaya sunmuştur. Üzerinde uygulama işlemleri açıklayıcı bir şekilde yazıyor.

Sizinde saçlarınız yıprandı, ciddi bir bakıma ihtiyacı varsa kesinlikle keratin seti alarak veya saç bakım merkezlerinde bu uygulamayı yapabilirsiniz. işlem yapılır yapılmaz anında kendini belli eder.

Keratin Bakımı Sonrası Ne Yapmalı?

Keratin bakımı yapıldıktan sonra hemen saç kendini toplamaya başlar. Fakat bu işlemden sonra saç bakımı da oldukça önemli. Aksi taktirde saç anında eski yıpranmış halini alır.

  • Saç bakımı sonrası 48 ile 72 saat aralığında kesinlikle yıkanmamalı.
  • Terlemeye neden olan şeylerden uzak durulmalı.
  • Saç ıslanmaya maruz kalırsa hemen kurutulmalı.
  • Saçı kendi kurumasına bırakmamak gerekir.