• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kendinizi Bakıma Sokmaya Ne Dersiniz?

  • 1

Cildinizi bakıma sokarak yorgunluğunuzu atabilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız cilt bakımı ile cildinizin daha genç, daha canlı ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir, cildinizi ve kendinizi şımartabilirsiniz. Cilt bakımı için paralar dökmenize ve bir güzellik uzmanından destek almanıza gerek yok. Evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz kolay ve etkili doğal bakım yöntemleri ile cildinizi bakıma sokabilir, daha sağlıklı ve daha güzel bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımınızda uygulayacağınız yüz maskeleri ile yüzünüzün yorgun görünümünü ortadan kaldırarak daha enerjik ve daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Maskeleri İle Gençleşin

Yüzümüz cildimizin en önemli bölgesidir. Evde uygulayacağınız bakım yöntemleri ve doğal yüz maskeleri ile yüzünüzü daha pürüzsüz ve daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Gün içinde yapılan makyaj iyi bir şekilde temizlenmediğinde kalan makyaj kalıntıları yüzünüzde sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra yüzünüzde oluşabilecek olan kırışıklıkları azaltmak ve yağ birikimini ortadan kaldırmak için yüz bakımının her gün düzenli olarak yapılması gerekir. Nemlendirici bakım ürünleri, kil maskeleri ve çamur yüz maskesinde en sık kullanılan ve en etkili bakım sağlayan ürünler arasında yer almaktadır.

Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın

Düzenli bakım yaparak cildinizi ölü derilerden kolay bir şekilde arındırmanız mümkün. Zamanla ciltte biriken ölü deriler cildin hava almasını engellemekte ve cilt problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu da cilt sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Her gün düzenli olarak cildinize yapacağınız peeling ile cildinizi ölü derilerden arındırarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Cildinizi ölü derilerden arındırmak için öncelikle cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Kil maskesi, bal maskesi, aspirin maskesi, şeker ve havuç maskesi cildinizi nemlendirmek ve cildinizi ölü derilerden arındırmak konusunda sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Peeling uygulaması yaparken dikkat etmeniz en önemli detay ise peeling fazla uygulandığında cilde zarar verebilmektedir. Bu sebepten dolayı peeling uygulamasından önce cildin iyi bir şekilde temizlenmiş olduğundan emin olunmalı ve peeling uygulaması haftada en fazla 2 kez yapılmalıdır.