• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kekik Suyu İle Zayıflama Yöntemi

  • 1

Kekik hepimizin mutfağında yer alan baharat çeşitlerinden olup, et yemekleri ve çeşitli yiyeceklerde lezzetli bir tat elde etmek için kullanılır. Keskin kokuya sahip olan kekik aynı zamanda lezzeti ile de damaklarda şölen yaşatır. Peki, kekik suyu ile zayıflamak mümkün mü? Kekik suyunun zayıflatma etkisi mevcut bulunuyor. Yağ yamaya yardımcı olan kekik, çay şeklinde tüketildiğinde kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bu yazımızda sizlere kekik suyu ile nasıl zayıflanır? Kekik suyunun faydaları hakkında birçok bilgi aktarmak istedik. İşte kekik suyu ile zayıflama;

Zayıflamak için birçok yolu deniyoruz. Diyet ve egzersizlerin yanı sıra içilen yağ yakmaya yardımcı bitki çayları mevcut bulunur. Zayıflama sürecini daha az süreye indiren bu bitki çayları sayesinde istediğiniz kiloya hemen ulaşabilirsiniz. Kekik çayı da bu bitki çaylarının arasında yer alıyor. Genelde yemeklere lezzet katması için kullandığımız kekiği, çay olarak tükettiğinizde vücut yağlarını yakmaya yardımcı olacaktır. Peki, kekik suyunu nasıl tüketmeliyiz? Kekik suyu ile nasıl zayıflarım?

Kekik Suyu Nasıl Yapılır?

Bunun için bize iki adet tencere gerekecek. Biri küçük biri büyük olmak üzere küçük büyük tencerenin içerisine girebilecek.

Büyük tencerenin içerisine 2 bardak su, küçük tencerenin içine de 2-3 çay kaşığı kekik koyun.

Küçük olan tencere büyük tencerenin içine konulur. Büyük tencerenin kapağı kapatılarak 1 saate yakın kaynatmalısınız. Kaynayan suya kekik sinecektir. Kekik suyu hazır hale gelmiştir.

Eğer kekik kokusu ağır gelirse içerisine limon ve domates ilave edilebilir.

Kekik Suyunu Ne Zaman Tüketmeli?

Zayıflamak için kullanılan çay çeşitleri arasında en etkilisi olan kekik suyu, öğün aralarında, karnınızın aç olduğu durumda tüketilmelidir.

Hemen yemek öncesinde tüketmemelisiniz. Yemeklerden ya 1 saat ya da yarım saat önce tüketmelisiniz.

Gün içinde en fazla bir fincan tüketmeniz gerekiyor. Fazlası alerjik etki veya yan tesir yapabilir. Zararları mevcut olabilir. Bundan dolayı reflü, mide bulantısına maruz kalabilirsiniz.

Kekik suyu tüketirken şekersiz tüketirseniz kalori oranı da daha düşük olacaktır. Eğer kronik bir rahatsızlığınız, alerjiniz varsa doktorunuza sormadan tüketmeyin.