• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Karda Kışta Cildinizi Koruyun

  • 1

Cilt sağlığı, bedensel ve çevresel faktörlere bağlı olduğu kadar psikolojik etkileri ile de bilinmektedir. Bu yazımızda, cilt sağlığına değinecek ve güzelliğinizle ışık saçmanız için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Bu sebeple, aşağıdaki önerilerimize kulak kabartın ve karda kışta cildinizi koruyun.

Kış Mevsimlerine Dikkat Edin

Soğuk havaların getireceği olumsuz etkilerden kaçınmaya çalışmalısınız. Bu mevsimlerde, cildinizin türüne göre hassasiyet derecesi de kendisini gösterecektir. Nemli bir cilde sahip olmanız durumunda hayata pozitif bakabilir ve kış aylarını verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Aşırı Sıcak Su İle Yakınmayın

Çok sık yıkanmanın olumsuz etkilerinden birisi de, deri yağlarını azaltması ve bunun sonucu olarak da kurumasına yol açmasıdır diyebiliriz. Cilt bakımı konusunda aşırı sıcak su ile banyo yapmamalı ve oluşabilecek egzama, kızarıklık ve deride kaşıntı benzeri sorunların önüne geçmelisiniz.

Banyo Öncesi Ve Sonrası

Banyo esnasında kullandığınız ürünlerin kalitesi ve içeriği oldukça önemlidir. Banyo sonrasına dair nemlendirici ürünlere yönelebilir ve kendinize bir tablo oluşturabilirsiniz. Kış aylarında cilt bakımı söz konusu olduğunda banyo öncesi ve sonrasının ne kadar değerli bir unsur olduğu bilinmelidir.

Kış Güneşinde Uzak Durun

Dışarı çıkmadan önce güneşten koruyucu nemlendiriciler kullanmalısınız. Gözlük, atkı, eldiven ve şapka gibi seçeneklerin sizleri soğuktan ve kış güneşinden koruması mümkün olacaktır. Derinize direkt olarak temas edecek sentetik ve yünlü kıyafetlerden uzak durmalısınız. Kuruluk ve kaşıntı gibi problemler yaşamak istemiyorsanız, bilinçli ve akılcı bir yol izleyerek cilt bakımınızı en doğal şekilde yerine getirmelisiniz.

Doktorunuzla Hareket Etmelisiniz

Sağlıksız ve ucuz cilt bakım ürünlerinin vücudunuza vereceği zarar bir hayli ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple, doktorunuz tavsiyesi ve kontrolünde ürünler tüketmelisiniz. Cilt bakımı ürünleri olarak ekstra bir avantaja sahip olmak istiyorsanız, kaliteli ve bilinen ürünlere yönelmelisiniz. Gözaltlarındaki matlaşmalar, torbalaşmalar ve morlukların yanı sıra yüzünüzde oluşabilecek kurulukları engellemek adına da nemlendirici ürünleri büyük önem taşıyacaktır. Doktorunuza danışarak peeling tedavisine yönelebileceğinizi de eklememiz gerekiyor. Kış aylarına özel kimyasal peeling tedavilerinin ölü tabakaları ortadan kaldırması ve canlı bir cilt sunması ile tercih edildiğini belirtmeliyiz.