• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Karbon Peeling Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • 1

Bir karbon peeling tedavisi, minimum sıfırdan kapanma süresiyle tamamen ağrısız, devrim yaratan bir lazer tedavisidir. Yağlı cildin, siyah noktaların, genişlemiş gözeneklerin, donuk cildin ve yüzün veya vücut aknesi olan insanlar için çok yararlıdır. Ayrıca cildinizi parçalayıp yenilemek, anında yenilenmiş bir görünüm vermek ve cildin daha yumuşak, pürüzsüz, daha dayanıklı ve gergin olmasını sağlamak için mükemmel bir yoldur.

Karbon Peeling Faydaları

Gözeneklerin derinliklerine nüfuz ettiği cilde bir sıvı karbon tabakası uygulanır. Lazer ışığı karbon parçacıklarına oldukça çekicidir. Lazer alanın üzerinden geçtiğinde, ölü deri hücrelerini, kirletici maddeleri ve yağı alarak karbonu yok eder. Bu tedavi çeşitli yararlar sağlar.

Temizleme:

Karbon, gözenekler içindeki yağı ve kirleri derinden emebilme özelliğine sahiptir. Lazer, muamele alanının üzerinden geçtiğinde, karbon parçacıklarını hedefler ve yok eder, emilen herhangi bir malzeme onu alır.

Ölü Hücrelerden Arındırma Ve Soyma:

Karbon, lazer tarafından hedeflendiği için, ölü deri hücrelerini, siyah noktalar ve beyaz yağ butonlarını patlatır ve cildi etkili bir biçimde temizler. Sonuç, daha az gözenek büyüklüğüne ve daha eşit bir cilt tonuna sahip daha yumuşak, parlak bir cilttir.

Gençleştirici Etki:

Karbon peeling tedavisi aynı zamanda daha sıkı, dolgun ciltler üreten, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltan ve cildin daha sıkı ve parlak olmasını sağlayan kollajen üretimini uyarmak için derinin derin tabakalarını hedefler.

Karbon Peeling Ve Akne Tedavisi

Akne ve Yağ Tahribatı:

Karbon kabuklarından üretilen ısının 2 ek faydası vardır. Sivilce ve salgınların daha iyi yönetimi için akneden sorumlu P.Acnes bakterisini azaltır ve aynı zamanda yağ bezlerini (yağ üreten bezler) küçültür, böylece daha az yağ üretimine neden olur ve bu nedenle gözeneklerde tıkanıklığı azaltır. Tedaviler vücudun herhangi bir yerinde, sırt ve göğüs dahil olmak üzere yapılabilir. Tüm cilt tedavilerinde olduğu gibi, karbon kabukları iyi bir cilt bakımı rutini ve günlük olarak yüksek spektrumlu güneş koruyucu kullanımı ile desteklenmelidir. Tek bir tedaviden sonra gözle görülür sonuçlar elde edilebilir, ancak maksimum uzun süreli sonuçlar için düzenli tedavileri öneririz.