• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kalça Üzerindeki Akneler Nasıl Geçer?

  • 1

Çoğunlukla yüzümüz ve yanaklarımızdaki sivilce ile mücadele ediyoruz; ama sorun aşağıda ise bu sorunu konuşmaktan ve çözüm aramaktan genellikle kaçınıyoruz. Birçoğumuz kalça sivilcelerine sahip olsa da, çoğumuz küçük sorunumuzun cevabını bulmak için arkadaşlarımızla tartışmaktan çok utanç duyuyoruz. Düşündüğünüz gibi “garip” değil; aslında çok yaygındır ve popo sivilcelerinin nedenlerini açıklamak çok basittir. Ya da kuru cildinizle mücadele ediyorsunuz ve aynı kıyafetler ile uzun süre vakit geçiriyorsanız, fazladan tahriş için bir nedeniniz var. Dar gözeneklerinizin içinde sıkışmış olan bakterileriniz dar giysiler giymekten daha da sıkışmış durumda, sık sık oturmaktan ya da gerektiğinde duş almadan (özellikle egzersiz yaptıktan sonra).

Sivilceler İçin En Etkili Yöntem

Popo aknelerinden kurtulmak için en hızlı ve en kolay yollardan biri içinde benzoil peroksit bulunan bir temizleyici veya vücut yıkama jeli kullanmaktır. Bu tropikal antiseptik, yüzdeki sivilcelerden kurtulmak için yüz temizleyicilerinde yaygın olarak bulunur, ancak aynı zamanda duşta kalça aknesinden kurtulmak için de kullanılabilir. Bu ürünü kullanırken çok dikkatli olun, çok sık kullandığınızda cildinizi kesinlikle kurutabilir. İçerisinde benzoil peroksit ile yıkama söz konusu olduğunda çok sayıda seçenek var ancak akne için tasarlanan herhangi bir vücut yıkaması bulmak işe yaramaz. Ürünün içinde muhtemelen benzoil peroksit olacaktır, ancak iki kez kontrol etmek isterseniz, ürünün arkasındaki malzemelere bakın.

Kalçadaki Aknelerin Sebebi Nedir?

İnsanların yüzde 99’u için, popoda akne olmasının tek nedeni basitçe bakterilerin gözeneklerin içinde tıkanmasıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve gelecekteki sorunları çözmek için hızlı bir yol salisilik asidi haftada birkaç kez kullanmaktır. Bununla birlikte, salisilik asit çok güçlüdür ve çok sık kullanılıyorsa cildi tahriş edebilir veya kurutabilir. Bu nedenle, sadece birkaç kez, belki haftada 2 veya 3 kez kullanmaya devam edin. Peeling pedlerini hızlı bir düzeltme için satın alabilir veya kalça aknesini çözmek için duş aldıktan sonra bazı krem veya losyonları deneyebilirsiniz. Laktik asit, losyonlarda kolayca bulunabilir ve ciltte nem ve su miktarını arttırmak için tasarlanmıştır. Kuru cilt yüzünden popo sivilceleri ile mücadele ediyorsanız, bu mükemmel bir çözümdür.