• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınların Tüketmesi Gereken Besinler

  • 1

Sağlıklı bir yaşam geçirmek için sağlıklı beslenme koşullarına sahip olmak gerekir. Özellikle kadınlar genç kalabilmek adına daha doğal beslenerek vitaminler, mineraller sayesinde kremlere veda edebilir. Genç kalmak için kullanılan kremler yerine vücut için gerekli gıdaları tüketin ve kendinize iyi bakın. Bu sayede daha parlak, kırışıksız bir cilde sahip olabilirsiniz.

Antioksidan içeriği yaratan yiyecekler hakkında bir araştırma yaptık. Yazımızı okuyarak sizde daha genç kalmanın formülünü öğrenmiş olabilirsiniz.

Çiğ Badem

Çiğ badem içerisinde lif oranı oldukça yüksek bir kuruyemiştir. Huzursuz bağırsak sendromu yaşayan kişilerin mutlaka tüketmesi gereken çiğ badem, kalsiyum emilimini artırır. İçerisinde E vitamini oldukça yüksektir. Yaşlanma karşıtı olarak da tüketilmesi gereken çiğ bademi cilt yapısını sağlıklı kılmak adına yiyebilirsiniz.

Lahana

Lahana içerisinde de lif oranı oldukça yüksektir. Kanser karşıtı ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelmesi nedeni ile de bayanların kesinlikle tüketmesi gereken besindir. Kolesteroli düşürmeye ve zayıflamaya da yardımcı olur.

Sardalya

Sardalya içeriğinde omega-3, kalsiyum ve D vitamini mevcut bulunuyor. Güçlü bir antioksidan olan sardalya, vücuda detoks işlevi sağlar. Menapoza giren bayanlar için osteoporoz riskini azaltır, antioksidan alımını artırır.

Yaban Mersini

Yaban mersinine rengini veren madde aslen antioksidan bileşenidir. Diyabet, kalp hastalıkları gibi önemli hastalıkların önlenmesinde yardımcı olan bir etmendir. Taze, kurumuş bir şekilde tüketebileceğiniz meyveyi yılın her zamanında kolaylıkla ulaşmanız mümkün oluyor.

Brokoli

Turpgiller ailesinin içinde yer alan brokoli, lahana ve karnabahar gibi besinler sülforafan bileşiğine sahiptir. Bu nedenle kanseri önleyerek kadınların en çok karşılaştığı meme kanseri sorununu ortadan kaldırıyor.

Kinoa

Kinoa, vücutta üretilmeyen bir protein türü olup dışarıdan takviye olarak alınmalıdır. Kinoa’da lif, demir, antioksidan, kalsiyum açısından zengin bir üründür. Bu ürün aminoasit, organ ve kas tendonlarının yapısında gerekli olan bir proteindir. Migren ağrılarını azaltırken tok kalmanıza da yardımcı olur.

Siyah Fasulye

Demir, magnezyum, folat gibi değerli kaynaklara sahip bir besindir. Özellikle hamilelik döneminde tüketildiğinde bebeğe folik asit görevi görür. Aynı zamanda balık sevmeyenler için omega-3 görevi de görmektedir.