• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınlarda İncelme Ve Sıkılaşma Metotları

  • 1

Kilo vermenin bir diğer adı ve yöntemi olan kadınlarda incelme ve sıkılaşma metotları ile ilgili aradığınız ne varsa bu yazımızda! Öncelikle, kilo vermenin ve dengeli bir vücuda sahip olmanın belirli oranda disiplin ve özveri istediğinin altını çizmeliyiz. Kilolarınızı yağ olarak vermeye özen göstermeli ve bel bölgenizdeki kalınlıkların incelmesine ve anatomik yapınızın görünümüne de dikkat etmelisiniz. Yağlarınızı yakmanızla birlikte bel bölgenizde incelme ve sıkılaşma görülmesi kaçınılmaz olacaktır.

Kaslarınızın sıkı bir hale gelmesi ve güçlenmesi ile birlikte sıkılaşma gerçekleşecektir. Vücudunuzun dengesindeki değişim ve estetizm ile birlikte sağlıklı bir konuma gelebilirsiniz. Bunun en temel gereksinimi ise kaslarınızı geliştirmek ve yağlarınızı yakmaktır. Kadınların, erkeklerle olan kas kıyasının sonucu olarak uzak kaldığı bilinmektedir. Ancak, hem sıkı, hem de estetik bir görünüm yakalamanız mümkündür. Peki, kadınlarda sıkılaşma ve incelme için neler yapılmalıdır?

Su Tüketiminize Dikkat Etmelisiniz

Her kadın vücudunun ödem tutmaya yatkınlığı sebebiyle, amacınız ne olursa olsun su tüketiminiz konusunda hassas davranmalısınız. Vücudunuzda tutulan suların atılmasını sağlayacak su tüketimi, spor ve egzersizlerin de değişmezleri arasındadır. Ödem problemleri yaşamanız durumunda da su tüketiminizi arttırmanız mümkündür. Kadınlarda sıkılaşma ve yağ metabolizması yağ yakımı için su oldukça yararlıdır.

Kalça Kaslarının Önemi

Kadınlar için kalça kaslarının önemi bir hayli büyüktür. Duruş ve oturma pozisyonundaki estetizm açısından her kadının kalça kaslarına ağırlık vermesi önerilmektedir. Aynı zamanda vücut kıvrımlarını ve bel bölgesini düzenlemesi de ekstra artı sebepler arasında gösterilmektedir. Antrenman programınıza kalça kaslarını geliştirme formüllerini eklemeli ve şık bir vücuda sahip olmalısınız.

Yeşil Sebze Tüketimi

Kalorisi olmayan ender besin kaynaklarından yeşil sebzeler, diyetlerinizde yardımcı olmasının yanı sıra kilo alımlarını engellemesiyle de tercih edilmektedir. Kadınlarda incelme konusunda yeşil sebzelerin doyum sağladığı da bir diğer avantajlar arasında gösterilebilir. Mikro besin kaynağı olan yeşil sebzelerin içeriğindeki mineral ve vitaminlerin incelme ve sıkılaşma yöntemlerinize katkı sağlayacağına emin olabilirsiniz. Yeşil sebze tüketimini gönül rahatlığı ile yerine getirebilir ve herhangi bir kaygı duymaksızın tadını çıkarabilirsiniz.