• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınlar İçin Spor Ve Egzersiz

  • 1

Ev ve iş hayatında kadınlar için spor ve egzersiz oldukça önemli bir konu olmaktadır. Sağlıklı yaşamın en büyük öncelikleri arasında yer alan beslenmenin bir diğer kardeşi de spor ve egzersiz hareketleridir. Bu nedenle, hem kilonuzu korumak ve formda kalmak, hem de uzun soluklu mutlu bir yaşamın neferi olmak adına sporu öncelikleriniz arasına almalısınız.

Fiziksel olduğu kadar ruhsal artı değerleriyle de bilinen spor ve egzersizler, kadınların yaşam felsefesi olmalı ve bu doğrultuda adımlar atılmalıdır. Ev ya da iş kadını olmanızın herhangi bir önemi olmaksızın kendinize özgül yaşam alanları yaratabilir ve formda mutlu bir geleceğe kavuşabilirsiniz. Hastalıkların önüne geçmek ve oluşabilecek kilo, stres ve uyku bozuklukları gibi birçok sorunu spor ve egzersiz düzeniyle yenebileceğinizi unutmamalısınız.

Sağlık Ve Spor İlişkisi

Hayatınızı tehlikeye atabilecek damar ve kalp hastalıklarını engellemek adına spor oldukça mühim bir uğraş olacaktır. Bu konuda özellikle kadınların hassas davranması ve formda bir görünümle pozitif bir ivme yakalamaları gerekmektedir. Erken yaşlanma, diyabet, ruhsal ve fiziksel çeşitli hastalıkları engelleyecek spor ve egzersiz hareketleri, formda kalmanızı ve hayata umutlu bir bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlayacaktır.

Spor Ve Egzersiz Takvimi Oluşturmalısınız

Aile üyelerinde genetik olarak hastalık bulunan veya tansiyon, şeker, aşırı kilo, kolesterol, sigara ve alkol bağımlısı kadınların spor takvimi oluşturması gerekmektedir. Spor hekimlerinden destek almalı ve diyetisyenleriniz ışığında hareket etmelisiniz. Kadınlar spor takviminde en önemli unsurlar arasında ise haftanın belirli günlerinde arttırmanız gereken efor ve formunuzdaki denge olacaktır.

Hangi Sporları Yapmalısınız?

İmkânınız dahilinde yapabileceğiniz birçok spor ve egzersiz aktivitesi bulunmaktadır. Bu sebeple telaşa kapılmamalı ve sağlıklı adımlar atmalısınız. Öncelikle, yürüyüş yapabileceğiniz bir alan olmasının bile büyük faydaları olacaktır. Pahalı ekipmanlar ya da spor kulüplerinde harcayacağınız parasal kaynaklarınız yoksa telaşa kapılmamalısınız.

Spor hekimlerinin kadınlar üzerine hangi sporları yapması gerektiğine dair birçok seçenek mevcuttur. Bunlar arasında; su balesi, senkronize yürüme, dans, buz pateni, bale ve birçok sanatla bütün sporlar yer almaktadır. Kadınların, erkeklerle kıyaslandığında bu konulardaki başarısını aklınızdan çıkarmamalı ve sağlıklı bir yaşam oluşturmak için kendinize pozitif mesajlar yollamalısınız.


ETİKETLER