• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kabızlığa İyi Gelen Besin Önerileri

  • 1

Kabızlığa İyi Gelen Besin Önerileri

KABIZLIĞA İYİ GELEN BESİN ÖNERİLERİ
Bir çok insan kabızlık sorunuyla karşı karşıya.Bağırsakların çalışmaması veya az çalışmasında kaynaklanan bir sorundur.İşte size bunu önlemek için tüketebileceğiniz besin önerileri;

Yoğurt
Köy yoğurdu dediğimiz sade ve organik yoğurt, özellikle evde yapılan, bol miktarda probiyotik içerir ve tuvalete çıkma alışkanlığınızı düzenlemeye yardımcı olur.Ayrıca içeriğindeki bolca kalsiyum açısından oldukça faydalıdır.

Kuru meyveler
Kuru erik kuru kayısı kuru elma gibi meyveler bağırsakları çalıştırmaktadır.Çok iyi bir lif kaynaklarıdır.Kahvaltıdan önce ve yatmadan bir saat önce bolca suyla 3-4 adet kuru erik yerseniz, tuvalet alışkanlığınız düzene girecektir.

Turp
Salatalarda yemeklerin yanında tükettiğimiz turp ince bağırsağın rahatlamasını ve açılmasını sağlar.

Keten tohumu
İyi bir omega 3 kaynağı olan keten tohumu ve yağı kabızlığa da çok iyi gelen besinler arasındadır.1 tatlı kaşığı keten tohumu yağını yemeklerden önce tüketirseniz bağırsak hareketleriniz düzene girecektir.

Fasulye
Kuru, taze fark etmeden barbunya her türlüsünü tüketebilirsiniz.Bolca lif ve magnezyum içeren fasulye, bağırsakları çalıştırmaya yardımcı olur.

Yeşil yapraklı sebzeler
Günde bir bardak kadar ıspanak, lahana ve pazı gibi yeşil yapraklı sebzelerin suyu lif ve magnezyum ihtiyacınızı karşılamaya yeter. Özellikle çiğ tüketildiğinde su ihtiyacınızı da destekler.Yemeklerinizin yanında salatalrınızada katıp tüketebilirsiniz.


ETİKETLER