• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İştah Azaltan Besin Önerileri

İştah Azaltan Besin Önerileri
  • 1

İştah Azaltan  Besin ÖnerileriİŞTAH AZALTAN BESİN ÖNERİLERİ
– Uyku açıcı olarak biline kahve iştah kesme özelliğine de sahiptir.Kafein-Tein Yeşil çay ve kahve günde 2 kez tüketilmelidir.. Özellikle yeşil çayın antioksidan özelliği fazladır, kilo verdirir.Diyet listelerinin hepsinde yeşil çay vardır.
-Sakız hem çene egzersizi hemde Özellikle öğleden sonra 1 atıştırma yerine geçer,her gün 25 kalori daha az alınır, bu da haftada 175 kalori az almak demektir.
-Tarçın Kan şekerini hem düşürür hem de sabit tutar.
-Yemek sonunda tüketilen yağ midenin yavaş boşalmasını sağlar, safra salgısını artırır ve tokluk hissi verir.Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve keten yağı yiyeceklerde mutlaka olmalı. Fındık ve ceviz de tüketilmelidir.
-Lifli gıdalar sağlıklı kalpler ve fit bir görünüm sağlar.Diyet listelerinde verilen lifli besinler sindirim sistemimizin düzenli çalışmasına yardımcı olur, kandaki yüksek kolesterolü düşürmeye ve kan şekeri seviyesini sabit tutmaya yardımcı olabilir.
-Limon Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar.Mide asidi üretimini arttırarak sindirimi zor gıdaların (yağlı gıdalar, kırmızı et vb.) sindirimine yardımcı olur. Limon suyu aynı zamanda karaciğerin safra üretimini arttırarak yağların sindirilmesini kolaylaştırır.
-Proteinler karbonhidratlardan ve yağlardan daha uzun süreli tok tutar. Birlikte karbonhidrat ile tüketirsek sindirim yavaşlar kilo vermeniz zorlaşır. İdeali ilk 7 gün hiç karbonhidrat almadan sadece protein tüketmektir.


ETİKETLER