• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Işıltılı Göz Güzelliği İçin Tavsiyeler

  • 1

Çevrenizdeki tüm gözleri üzerinize çekmek istiyorsanız ışıltılı göz güzelliği için tavsiyelerimize göz gezdirmelisiniz. Öncelikle, cilt ve yüz söz konusu olduğunda göz güzelliğinin kadınlar için son derece önemli olduğunun altını çizmeliyiz. Aynanın karşısına geçebilir ve kendinize sevimli olduğu kadar komik suratlar yaparak büyük bir rahatlamaya kavuşabilirsiniz. Ardından hem gerginliğinizi azaltmak hem de göz sağlığınızı doruğa çıkarmak adına masaj yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Gözlerin görünümü açısından çeşitli unsurları bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Örnek vermemiz gerekecekse eğer; rahatsız ya da kuru bir göz konumunda yüzlerinizdeki kaslar gerilecek ve gözlerinizin görünümünde farklılıklar oluşacaktır. Bu ve buna benzer problemleri engellemek adına göz güzelliği ipuçlarımızı es geçmemelisiniz.

Göz Bakımı İle İlgili Tavsiyeler

Gözlerin su dengesi oldukça önemli bir unsur olmaktadır. Bu sebeple, sabahları 1 küçük damla kullanabilirsiniz. Sadeleştirilmiş yağ içeriğine sahip ev yapımı göz damlaları ile ekstra bir görünüme sahip olabileceğinizi bilmelisiniz. Yemek için kullanılmaması gereken sadeleştirilmiş yağların, göz ve göz çevrenizde yaratacağı parıltıya odaklanmalısınız.

Göz Çevresindeki İnce Çizgiler

Sigara ve sağlıksız yiyeceklerin göz çevresine olumsuz birçok etkisi bulunmaktadır. Sağlıklı ve ışıltılı gözlere sahip olmak istiyorsanız, bu zararlı alışkanlıklardan bir an önce kurtulmalısınız. Göz bakımı olarak bitkisel yağlarla bu bölgelere hafif masaj uygulamalarına yönelmelisiniz. İlk kırışıklıkların oluştuğu göz köşelerinin hassas bir yapıda olduğu bilinmektedir. Bu sebeple, sağlıksız beslenme odaklı göz altında morluk ya da göz altı torbaları ortaya çıkabilmektedir. Hiçbir şey yapılmaması durumunda kırışıklıklar artacak ve olumsuz bir sonuçla karşılaşacaksınız.

Göz Masajı Hakkında

Kaşınızın iç kenarlarından başlamaya özen göstermeli dairesel bir hareketle ve nazikçe masajınızı gerçekleştirmelisiniz. Kaşınızın dış kenarına doğru devam etmeli ve başladığınız yere tekrar dönerek bir süre beklemelisiniz. Yüz sağlığınızın gözlerinizdeki görünümle direkt bağlantısı bulunduğunu bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz.

Göz Güzelliği İçin Tavsiyeler
  • Tüm cilt tiplerine uygun doğallığı oranında göz kamaştırıcı bir besin olan bademi kullanabilirsiniz.
  • Yaşlanmış ve kurumuş ciltler için yenileyici bir nitelik taşıyan kuşburnu oldukça etkili sonuçlar verecektir.
  • Karışık cilt tipleri için jajoba öneriyoruz.
  • Özellikle yağlı çitler için Hindistan cevizinin bir hayli faydası olacaktır.