• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlk buluşmada Uzak Durmanız Gereken Yiyecekler

  • 1

İlk defa buluşacağınız insanların yanına giderken gergin ve stresli olabilirsiniz. Ne yapacağınızı, nasıl davranacağınızı, sizin hakkınızda ne düşüneceğine dair düşüncelere kapılırsınız. Birde yemeğe gidiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler olabilir. Mesela yemek seçiminiz! İlk buluşmada yemek seçiminizi dikkatli yapmalısınız. Sizi rezil edecek, yemesi zor şeylerden uzak durmanızda fayda var. İlk buluşmada yememeniz gereken yiyecekleri sizin için sıraladık. Böylece yemek seçiminiz daha kolay hale gelecek.

İlk buluşmada karşıdaki insana iyi bir izlenim bırakmak için yemek seçimini dikkatli yapmalıyız. Çok yağlı, baharatlı ve sarımsaklı yiyecekler tercih etmek sizin zararınıza olabilir. Yiyecek seçimizi taneli ve kolay yenilen yemeklerden yana seçmenizde fayda var. İşte ilk buluşmada tercih edilmemesi gereken yiyecekler.

Pide, Kebap, Lahmacun

Pide, kebap, lahmacun herkesin severek yediği yiyecekler olsa da elle yenildiği için biraz kaba gelebilir. Lezzetli fakat yemesi zor yiyecekler aynı zamanda ilk buluşma esnasında ağzınızda kötü koku ve tat bırakarak sizin ve karşınızda kinin rahatsız olmasına neden olabilir. Bu tür yiyecekler tercih etmemek sizin yararınıza olacak.

Soğanlı ve Sarımsaklı Yiyecekler

İçerisinde soğan ve sarımsak olan yiyecekler, ilk buluşma esnasında tercih edilmemeli. Ağzınızda kötü bırakacak ve yine rahatsızlık vermeye neden olacaktır.

Salata ve Maydanoz

Salata yenilmesi zor olabilecek yiyecekler arasında yer alıyor. Dökme ihtimaline karşı salata tercih etmeyebilirsiniz. Aynı zamanda maydanoz ve yeşillikler dişinizin arasında kalarak çirkin bir görünüm verebilir.

Baharatlı ve Acılı Yiyecekler

Baharat ve acılı yiyecekleri sevebilirsiniz, fakat karşıda ki kişiyi de düşünmeniz gerekir. Karşınızda ki bu tarz yiyecekler sevmeyebilir ve sizin bunları yemeniz yine ağzınızda koku bırakacak ve hoş bir durum olmayacaktır.

Kuru Fasulye

Lezzetli fakat tehlikeli yemekler arasında kuru fasulyede yer alıyor. Kuru fasulyeyi sevebilirsiniz. Ama ilk buluşmada yememeniz daha iyi olacak. Çünkü fasulye gaz sancısı yaparak size rahatsızlık verebilir.

Hamburger

Hamburgerlerin büyüklüğünü ve yemesi zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Karşıda ki kötü bir izlenim bırakmamak için bu tarz yiyeceklerden kaçının.

Spagetti

Spagetti yemekte zor tabi…

Spagetti sünerek ve içine çekerek yenilen bir yiyecek olduğundan karşıda kine kötü görünebilir. Ayrıca sosu ağzınıza bulaşarak hoş bir izlenim oluşturmaz.