• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlk Buluşmada Sorulacak Sorular

  • 1

Teknolojinin gelişi ile birlikte bilgisayar ve benzeri elektronik aletlere bağlı bir nesil oluşmaya başladı. Bunun sonucunda sosyal yaşamdan uzaklaşan gençler kız arkadaşları veya erkek arkadaşları olduklarında tedirgin bir hal alıyor ve ne yapabileceklerini bilmiyorlar. Eğer öneri verecek olursak ilk buluşmadan önce kesinlikle sosyal medya veya türevi alanlarda çok fazla konuşmayın. Çünkü buralarda birbirinizi saatlerce sıkmadan konuşabileceğinizi unutmayın.

İyi ama ne güzel işte birbirimizi sıkmadan sosyal medya aracılığı ile tanıyoruz tanışıyoruz diyen okurlarımız vardır. Fakat bir ilişkide veya arkadaşlıkta ilk izlenim çok önemlidir. Sizin nasıl yazdığınız veya nasıl fotoğraflar attığınızın karşıdaki insan için bir noktaya kadar önemli olabileceğini unutmayın. İki lafı bir araya getiremeyen veya konu üretemeyen bir arkadaşı veya sevgiliyi kim ister ki?

İlk Buluşma Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle ilk buluşmadan önce tanışacağınız insan hakkında belli başlı bilgilere sahip olmanız sizin ilk buluşma olayının kolay geçmesi için bir araç olacaktır. Mesela ilgilendiği konuları bildiğiniz zaman onu saatlerce konuşturabilir ve dinleyerek heyecanınızı azaltabilirsiniz. Aslında ilk buluşmada olması gereken sadece doğal olmak. Özellikle tiyatro yeteneğiniz yoksa kesinlikle doğal olmanız gerekiyor. Karşınızdaki insan sizin yapmacık tavırlarınızı anladığında size bakış açısı yüzde yüz değişebilir. Heyecanınızdan bahsedin ve geçmişe dair sorular sorun bu durumda daha sempatik görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

Can Alıcı Sorular

Soracağınız soruların karşıdaki insanı uzaklara götürmemesi gerekiyor. İlk olarak ona şu soruyu yöneltebilirsiniz ne gibi sorulardan nefret edersin? Evet çok basit görünüyor olabilir ancak gayet etkilidir. Sizin için gerekli kaynak direk kendisi olacaktır. Beklentilerinizle beklentilerini karşılaştırmak için soracağınız soruları gelecekte olan ilişkinizi büyük ölçüde etkileyecektir.

Mesela bir kafede bir masada oturuyorsunuz. Sizin kafanızdan devamlı bir ilişki geçiyor ve gerçekten seviyorsunuz. Bu konuda ona doğru dönüp şunu sorabilirsiniz bu ilişkiden beklentimiz nedir? Herkesin en başta yapması gereken bir şey olan detaylı tanışma da bu tarz sorularla olabilmektedir. Çünkü daha en başında kafa yapınız uyuşmuyorsa ve ikiniz de birbirinizden kafa olarak çok uzaktaysanız erken ve sağlıklı bir şekilde bu ilişkiyi sonlandırabilirsiniz