• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İkinci Evlilik Hakkında Merak Edilenler

  • 1

İlk evlilikler sonrasında birçok insanın tecrübelerine kulak vermesi kaçınılmaz olmaktadır. Bunun bir sonucu olarak da, yeni ilişkilere karşı temkinli ve kaygı dolu yaklaşımlar kendisini gösterebilmektedir. Bu yazımızda, ikinci evlilik hakkında merak edilenler konusuna değinecek ve sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Temkinli ve akılcı bir yol izleyerek, hem kalbinizin yolunu takip edebilir, hem de güven dolu bir ilişki elde edebilirsiniz.

Partnerinizin Özellikleri

Yeni partnerinizin karakter özelliklerinin yanı sıra yaşamsal ve ekonomik unsurlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Saygı ve sevginin bir düğüm olduğu her ilişkinin uzun soluklu olacağının altını çizmemiz gerekiyor. Bu nedenle geçmişiniz özelinde bir yargı ve kaygılı yaklaşımda bulunmamalı ve eşinizin farklı bir insan olduğunu unutmamalısınız. Olumlu özelliklerini dikkate alarak kendi beklentilerinizi de belirtmelisiniz. Hemen hemen her konuda konuşabilmeli ve saygıyı asla elden bırakmamalısınız. İkinci evlilikle ilgili söylenen olumsuz yargı ve tutumlardan sakınmaya dikkat etmelisiniz.

Geçmişinizi Kurcalamayın

Özellikle kadınların hassasiyetlerinin erkeklere oranla daha yoğun olması, geçmiş konusunda birçok unsuru da meydana getirmektedir. Geçmişte yaşadığınız pişmanlıklar ve hayal kırıklıklarını terk etmeli ve yeni yaşamınıza odaklanmalısınız. Hayatınızın olumlu bir ivme kazanabilmesi adına, yeni ilişkinizi geçmişe dayalı sorunlarınızla yıpratmamalısınız. Yakın arkadaşlarınızdan ve terapistinizden yardım alarak da ruhsal bir rahatlama yaşamanızı öneriyoruz. Uzun ilişkilerden sonra ortaya çıkan her yeni ilişki kapsamındaki kaygı ve gereksiz korkularla kendinizi üzmemelisiniz.

Güven Ve Saygı

İlk evliliklerde yaşanan hüsran ve güvensizlik sorunu, geçmişi unutmadığınız takdirde hayatınız boyunca sizinle olmaya devam edecektir. Bu sebeple, yeni eşinizle her konuyu saygı içerisinde konuşmaya özen göstermelisiniz. Karşınızdaki insanın farklı biri olduğunu bilmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Güven konusundaki hassasiyetlerinizi ve geçmişte sizi rahatsız eden tüm unsurları dile getirmeli ve ortak bir iletişim alanı kurmalısınız. Korkularınızın temel kaynağı olan nedenleri ortadan kaldırmak için acele etmelisiniz. Aksi durumda salt ikinci evlilik değil, hayatınızın her alanında geçmişteki pişmanlıklarınız yakanızı bırakmayacaktır. Pozitif etkinizle yaşamınıza renk katmalı ve ikinci evlilikle ilgili önyargılarınızdan bir an önce kurtulmalısınız.