• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İki Haftada Gençleştiren Kaşık Tekniği

  • 1

Özellikle Uzakdoğu ülkelerinde popüler olan kaşık masajı iki hafta içerisinde gözle görülür etki bırakmayı vadediyor. Bu tekniğin doğduğu yer tam olarak bilinmese de Japonya, Çin ve Kore de aktif olarak kullanılıyor. 14 gün boyunca düzenli olarak doğru teknikleri uygularsanız kırışıklıklarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Bu teknik ile hedeflenen yüzünüzdeki kan akışını hızlandırarak hücre yenilenmesini çoğaltıp daha dinamik ve genç bir cilde sahip olmaktır. Aynı zamanda cilt tonundaki farklılık ve parlaklıkların da önlenmesinde yardımcı olan bu teknik Uzakdoğulu kadınların güzellik sırrı olarak biliniyor.

Göz Altı Torbalarınızdan Kurtulun

Günlük hayatın yoğun ve stresli yapısından ötürü uyku saatlerimiz genellikle bir düzen içinde seyretmiyor. Bundan dolayı da göz altı torbalarımız olduklarından daha şiş ve koyu renkli hallere bürünerek hoş olmayan görüntüler oluşturuyor. Göz çevremizdeki kan akışını hızlandırarak bu şişliklerden kurtulmamız mümkün. Uzakdoğulu kadınların yüzyıllardır kullandığı kaşık yöntemi ile siz de gözaltı şişlik ve torbalarından iki hafta içerisinde kurtulabilirsiniz. Üstelik diğer bakım ürünleri ya da masaj çeşitlerine göre neredeyse bedava olan bu teknik için ihtiyacınız olan şeyler sadece soğuk bir kaşık ve herhangi bir bakım kremi. Eğer o an için kreminiz yoksa ya da yanınızda değilse zeytinyağı kullanarak ta yapmanız mümkün.

Kaşık Tekniği Nasıl Uygulanır

Kaşık Tekniği dediğimiz bu teknik uygulaması bakımından masrafsız olduğu kadar da pratiktir. Kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz bu teknik ile zaman mekan fark etmeksizin cilt bakımı yapabileceksiniz. Şimdi bu tekniğin nasıl uygulandığına bakalım. İlk önce masaj yapacağınız bölgeye çok az miktarda yağ ya da krem sürünüz. Ardından bir süre buzdolabında bekleterek soğumasını sağladığınız bir kaşığın arka tarafıyla masaj yapmak istediğiniz bölgeye ilk önce ileri geri ardından da oval şekilde hareket ettirin. Bir iki dakika boyunca aynı uygulamaya devam edin. Ayrıca göz altı şişliklerinin yanı sıra göz kapağı şişlikler için de kaşık tekniğini uygulayabilirsiniz. Bunun için bir kase soğuk su ve iki tane tatlı kaşığına ihtiyacınız var. Elinizdeki kaşıklar 10 saniye kadar gözünüze tuttuktan sonra az bir süre suda bekleyip tekrar gözünüze tutun. Bu işlemi 7-8 kere tekrar edin.