• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hızlı Zayıflamaya Yardımcı Yağ Yakan Yiyecekler

  • 1

Kilo vermek için bazen besinsiz kalabiliyoruz. Fakat bu doğru bilinen yanlışlar arasında yer alıyor. Aslında besinlerin hepsini kesmektense yağ yakmamıza yardımcı besinler tüketmemizde fayda var. Bu besinler aynı zamanda kilo vermemizi hızlandırarak, vitaminsiz kalmamamıza yardımcı olacak.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için yağ yakan yiyecekler neler? Kilo vermeye yardımcı yiyecekler aşağıda ki gibi sıralanabilir.

Hardal

Yemeklerin yanında bazen bir sos arayışı içine gireriz. Aslında birçok insan yağ yakmaya yardımcı olarak hardalı aklına getirmez. Sağlıklı çeşniler arasında yer alan hardal, ilave şeker bulundurmayan, antioksidan görevi gören soslardandır. Hardal zerdeçaldan üretildiği için kanser ile savaşma etkisine de sahip. Aynı zamanda tüketildikten yarım saat sonra metabolizmanın çalışasına yardımcı olarak size yardımcı oluyor.

Yumurta

Yumurta protein kaynağı olup, diyet listelerinde yer alır. Aslen yumurtanın birçok faydası mevcut bulunuyor. Metabolizmanın çalışmasına yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. D vitamini ve kolin açısından zengin bir yiyecektir. Kahvaltılık olarak tükettiğimi yumurta tokluk hissi verir.

Avokado

Diyet yaparken açlık hissini bastırmak için avokado tüketebilirsiniz. Doymamış yağlar ve lif açısından zengin olan meyve sayesinde yağ yakma hızını kuvvetlenir.

Peynir Altı Suyu Proteini

Peynir altı suyu genelde sık karşılaştığımız bir kaynaktır. Kasların güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Böylece kalori yakmaya ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan besinler arasındadır.

Tarçın

Mutfakta baharat olarak tükettiğimiz tarçın, aynı zamanda yiyeceklere güzel bir lezzet ve kokuda verir. Termojenize’yi harekete geçiren besinler arasında yer alır. Göbek yağlarınızdan kurtulmanıza, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur.

Ceviz

Ceviz açlık yatıştırma ve tokluk hissi veren yiyecekler arasında yer alır. Aynı zamanda vücut için faydaları saymakla bitmez. Omega-3 içeren ceviz yağ yakım hızını artırır.

Greyfurt

Araştırmalara bakıldığında 6 hafta boyunca düzenli tüketilen greyfurt bel incelmesine yardımcı oluyor.

Ispanak

Ispanak herkesin kolay hoşlanmadığı yiyecekler arasındadır. Kalorisi düşük fakat besin değeri yüksek bir yiyecektir.

Tatlı Patates

Tatlı patates, açlığı bastırmaya ve kilo vermeye yardımcı bir yiyecektir. İçeriğinde lif oranı yüksek bir besindir.