• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hindistan Cevizi Suyunun Faydalarını Duyunca İnanamayacaksınız

  • 1

Hindistan cevizi tıbbi yönden ve kozmetik için birçok amaçla kullanılıyor. Hindistan cevizinin %94’ü su ile kaplı olup düşük %6 gibi küçük bir oranı yağ ile kaplıdır. Sağlıklı almak için Hindistan cevizi suyunu doğru miktarda kullandığınız zaman sağlıklı yaşama kavuşabilirsiniz. Peki, Hindistan cevizinin bize ne gibi faydaları var. Gelin birlikte göz atalım.

Hindistan cevizi güçlü bir antioksidandır. Bu sayede bakterisit, antiparazitik, karaciğer hastalıkları koruma, glikozu düşürme gibi etkilere sahip olup size sağlıklı yaşam sunuyor.

İçeriğinde fosfor, potasyum, demir, folik asit, kalsiyum içerir. Hindistan cevizi suyu yeşil Hindistan cevizinden çıkarılan suya denir. Tatlı ve ceviz tadında bir yapıya sahiptir. Bu suyun içerisine Hindistan cevizi suyu ve Hindistan cevizi yağı karıştırmamak gerekir.

Hidratlayıcı Özelliğe Sahiptir

Hindistan cevizi suyu en çok spor yapanlar için faydalı bir içecektir. Hindistan cevizi içinde bol miktarda su bulunduğu için mineral içeriyor. Bu nedenle dehitrasyonun önlenmesinde etkili bir çözümdür. Özellikle yarış yapan ve antrenmanlardan sonra içilen Hindistan cevizi suyu kasların iyileşmesine yardımcı olacaktır. Vücudumuz günlük potasyuma ihtiyaç duyar. Gün içinde gerekli olan potasyumun %17’si Hindistan cevizi suyu sayesinde karşılanır.

Kilo Kontrolüne Yardım Eder

Diyet yapan bir kişi Hindistan cevizi suyu tüketerek diyetine destek olabilir. Çünkü Hindistan cevizi suyu açlık hissini bastırarak kilo vermeye yardımcı olur. Kalorisi düşük olan Hindistan cevizi suyu sayesinde kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Doğal Antioksidandır

Hindistan cevizi suyunun karaciğer için faydaları araştırılarak bulunmuş. Karaciğer hücrelerinin iyileşmesine yardım ederek sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olur.

Kalp Sağlığına ve Tansiyona İyi Gelir

Hindistan cevizi suyu kalp hastalıklarına ve tansiyonu olanlara da iyi gelir. Çünkü Hindistan cevizi suyu karaciğer yağlanmasını önleyerek, kolesterolün düşmesine de yardımcı olur. İçeriğinde bulunan potasyum sayesinde yüksek tansiyonu olanlara da yardımcı olur. İçeriğinde bulunan mineraller sayesinde de sodyumun etkilerini azaltır. Bu sayede idrar ile atılarak size şifa sunar. Aynı zamanda damar duvarlarında gelişen gerilimi azaltarak kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer.