• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hangi Yüz Şekiline, Hangi Makyaj Yapılır?

  • 1

Hangi Yüz Şekiline, Hangi Makyaj Yapılır? HANGİ YÜZ ŞEKLİNE, HANGİ MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Günümüzde makyaj hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Makyaj yapmak ustalık isteyen bir durumdur. Hangi yüze nasıl makyaj yapılır, hangi malzeme nasıl kullanılır… Bunları ne kadar iyi bilirsek makyaj konusunda ustası kadar iyi olacağınıza emin olabilirsiniz.

Bizde sizler için yüz şekillerine göre makyaj nasıl yapılmalıdır araştırdık…

OVAL YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Oval yüz, en orantılı olan yüzdür. Bu yüzden standart makyaj uygulamaları yapılır.  Kalın ve yumuşak makyaj fırçasının yardımıyla, bronzlaştırıcıyı şakaklardan başlayarak yüzünüzün ortasına doğru indirin. Aynı fırçayı kullanarak hafif dokunuşlarla şakaklardan başlayarak elmacık kemiklerinde bitecek şekilde allık uygulayın. Aydınlatıcıyı ince bir fırça yardımıyla şakaklara, kaş kemiğine ve burun kemerine ve çenenize uygulayın.

 

DİKDÖRTGEN YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Dikdörtgen yüzler, enine göre iki kat boyu olan yüzlerdir. Dikdörtgen yüzlerin daha orantılı görünmesini sağlamak için yüzün boyunu vurgulamaktan kaçınmalısınız. Buna ek olarak kemik yapısının, enini daha geniş gösterecek makyaj teknikleri uygulamalısınız.

Dikdörtgen yüzlerde bronzlaştırıcı, alnın üst kısmındaki saç çizgisinin etrafına, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru, çene hattından başlayarak boyun kısmına kadar uygulanmalıdır. Burun kemiğinin kenarlarına da uygulanabilir. Pudra, yüz genişliğini arttırmak için elmacık kemiklerinden geriye ve aşağı yöne doğru uygulanmalıdır. Elmacık kemiklerinin üst kısmına, şakakların arka kısmına, kaş kemiğine ve burnun ucuna aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Alnınıza ve çenenize aydınlatıcı uygularsanız yüzünüz daha da uzun görünür.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Yuvarlak yüz, genç görünüm yaratırken aynı zamanda biraz köşeli bir görünümdür. Yüzün tüm dış kısmına ve elmacık kemiklerinin altına bronzlaştırıcı uygulayın. Pudrayı, burnun iki parmak yanından başlayarak elmacık kemiklerinizin de üstünden geçerek kulaklarınıza doğru uygulayın. Bu uygulama yüzünüzdeki yuvarlak görünümü kıracaktır. Burun kemerinizde, yanaklarınızın çıkık olduğu noktalarda, kaş kemiğinizin altında ve çene hattı çizginizde aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

KARE YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Kare yüz şeklinde, daha yumuşak hatlar yakalamak için kontür uygulamalısınız. Öncelikle şakaklara ve çene bölgesine kontür uygulamalısınız. Doğal bir görünüm yakalamak için yumuşak bir fırça kullanmalı ve fırçayı yukarı doğru uygulamalısınız. Daha sonra yanağınıza pudra uygulayın ve çenenizde kalan boşlukları bronzlaştırıcı ile kapatın. Son olarak yanak ve şakak bölgesindeki çıkık kısımları aydınlatıcı ile “C” şeklinde aydınlatın.
 

 


ETİKETLER