• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güzellik İksiri Ev Yapımı Kivi Maskesi Tarifi

kivi
  • 1

Doğal ve ev yapımı kivi maskesi müthiş bir güzellik ürünü! Doğadan gelen hemen her besin zaten bize güzellik ve sağlık açısından bir çok fayda sunuyor. Konu yüz güzelliği olunca da bu besinler arasından C vitaminli olanlar, yüz güzelliğini koruyup artırmada oldukça etkililer. Kivi de yoğun C vitamini sahibi besinlerden bir tanesi. Cildi sivilcelerden temizlemeden tutunda kırışıklıkları azaltmaya ve parlaklık kazandırmaya kadar bir çok faydası mevcut.

Ev yapımı doğal kivi maskesinin tarifine geçmeden önce kivinin cildinize olan faydalarına göz atmanızı mutlaka öneririz. Ayrıca alttaki alerji uyarısını da lütfen dikkate alınız.

Alerji Uyarısı: Aşağıdaki maskede kivi veya diğer malzemelere alerjiniz varsa uygulamayınız. Alerji testi için hazırladıktan sonra bileğinize biraz sürerek bekleyiniz. Beklenmedik bir kızarma, yanma vb. gerçekleşirse yüzünüze uygulamayınız.

kivi

Kivi Maskesinin Faydaları

Öncelikle faydalara bakalım ve bu maskeyi neden kullandığımızı anlayalım.

C Vitamini: Kivi yoğun miktarda C vitamini içerir. C vitamini cildimizi yaşlandıran ve kırışıklıklara neden olan serbest radikalleri engeller. Böylece cildinize yaşlanma karşıtı bir koruma uygulamış olursunuz. Sivilcelere karşı da iyileştirici etkisi vardır.

K Vitamini: Kivi göz altı morlukları için de oldukça faydalıdır. Bunu yapan içindeki K vitaminidir. K vitamininin göz altı morluklarını geçirdiği ve bölgeye parlaklık kazandırdığı bilinir.

A Vitamini: Cildi koruyan ve tamir eden A vitamini aynı zamanda, kiviye cildinize yumuşak bir doku kazandırma gücünü veriyor.

Alfa Hidroksi Asitleri: Sivilce tedavisinde kullanılır. Cilde doğal bir parlaklık kazandırmaya ve sivilce kızarıklıklarını geçirmeye yardımcıdır.

Kısaca kivi maskesini; cildi yaşlanmaya karşı korumak, yumuşaklık kazandırmak, sivilcelerden arındırmak, cilde parlaklık kazandırmak ve göz altı morluklarını azaltmak için kullanabilirsiniz.

Kivi Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 adet ezilmiş kivi
  • 1 tatlı kaşığı doğal zeytinyağı (badem yağı da kullanılabilir)
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlama & Uygulama

  • Bir kase içerisinde malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra temiz parmaklar ya da fırça yardımıyla dairesel hareketlerle cildimize uyguluyoruz.
  • Göz altı morlukları için uyguluyorsanız gözünüze kaçırmamaya özen gösteriniz.
  • Cildinizde 15-20 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla durulayınız.

İlgili İçerik: Sivilce Karşıtı Yoğurt Maskesi

Güzellik maskeleri ve ipuçları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.