• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • 1

Muhtemelen yeterince güneş kremi kullanmıyorsunuzdur. Çinko oksit ve titanyum dioksit gibi mineral güneş koruyucular tipik olarak daha kalın bir görünüme sahiptirler, bu nedenle insanlar çoğu zaman, uyguladıkları miktarın yeterli olduğunu düşünürler. Düzgün bir şekilde kapattığından emin olmak için bu güneş koruyucuları kullanırken daha fazla dikkat edin. Cilt Kanseri temelleri her iki saatte bir yeniden aktive olur. Bu nedenle uzun bir kumsal gününde bir şişenin yarısını boşaltmalısınız.

Yüksek Faktörlü Güneş Kremlerinin Etkisi

Oksibenzona dikkat edin. Oksibenzon, birçok güneş koruyucusunda kullanılan çok yaygın bir ultraviyole filtreleme bileşenidir, ancak aynı zamanda bir hormon bozucu ve bir alerjendir. Sağlık örgütleri bunu, bu yıl değerlendirdikleri mineral olmayan güneş koruyucularının yüzde 70’inde buldu. Güneş koruyucuları için daha güvenli güneş koruyucu madde olarak kabul edilen çinko oksit ve titanyum dioksit (her iki mineral) ile korunmayı seçebilirsiniz. Son derece yüksek SPF’ler (50’nin üzerinde) tamamen yanıltıcıdır. Kimyacıların birçoğu, bu ürünlerin muhtemelen daha iyi bir güneş koruması sunmadığı konusunda hemfikirler, bu yüzden insanlar yanlışlıkla kendilerini yüksek derecede yakabiliyorlar. Bu yıl, 70 ya da daha yüksek bir SPF’ye sahip olduğu ve 100’ün üzerinde koruma faktörüne sahip olduğunu iddia eden reklamlar kullanan 61 ürün bulundu. İlgili araştırmacılar tarafından 50’den yüksek SPF değerlerine sahip ürünlerin ek koruma sağladığını gösteren yeterli veriye sahip olmadıklarını söylüyor.30-50 SPF aralığında kalmanız uygundur.

Güneş Koruyucu Spreyler Etkili Mi?

Güneş koruyucu spreylerin uygulanması daha kolay olabilir. Doğru güneş koruması için cildinize eşit veya kalın bir kaplama uygulaması daha etkilidir, ayrıca hava kaynaklı mineraller ve kimyasalların “inhalasyon riski taşıdığını” söylüyor.  Güneş koruyucunuzdaki A vitamini (retinil palmitat) de hiçbir anlam taşımıyor. Birçok güneş kremi, güzellik ürünlerinde katı bir yaşlanma karşıtı sicile sahip nemlendirici bir antioksidandır ve tonlarca yüz kreminde kullanılır. Ancak çeşitli hükümet çalışmalarına göre, vitamin güneş ışığı ile iyi etkileşime girmez ve kanserli deri lezyonlarının veya tümörlerinin gelişimini tetikleyebilir. Bileşen ayrıca retinol, retinil palmitat, retinil asetat veya retinil linoleat olarak da bilinir.