• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Önerileri

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Önerileri
  • 1

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj ÖnerileriGÖZLERİ BÜYÜK GÖSTEREN MAKYAJ ÖNERİLERİ
Küçük makyaj hileleri ile gözlerimizi büyük göstermek çok kolay.Basit bir kaç önerisi ile küçük olan gözleri büyük, küçük gözleride büyük gösterebilirsiniz.
-İlk olarak gözümüzün o yorgun yorgun ifadesini yok etmeliyiz. Gözaltlarındaki damarlı şiş görünüm nedeni ile gözaltları karanlık görünür. Karanlık görünüm gözlerin geri plana itilmesine ve küçük gözükmesine neden olur. Bu durumdan kurtulmak için göz altlarının önce uygun bir kapatıcı ile kapatılması daha sonra aydınlatıcı bir ürünle aydınlatılması gerekir.
-Göz kapaklarınızdaki renk eşitsizliklerinin kapatılması için bej, beyaz, krem gibi renk tonları ile bu renk eşitsizliği giderilmelidir.
-Far kullanarak gözü olduğundan daha büyük göstermek oldukça kolay bir yöntemdir. Göz kapağının katlanma bölgesinin biraz üzerine kahve tonlarında bir far uygulamak göz kapağını daha yukarıda dolayısıyla gözü daha büyük gösterir. Farın doğal durması için karıştırıcı bir fırça ile iyice dağıtılması gerekir.
-Gözlerin iç kenarlarına ışıltı ekleyin. Gözleri büyük göstermenin ve onlara parlaklık kazandırmanın en etkili yöntemlerinden biri, gözlerinizin iç köşelerine hafif yansımalı parlak bir far uygulamaktır. Gümüş ışıltılı krem ya da toz farı gözlerinizin iç köşelerine hafif dokunuşlarla uygulamalısınız.
-Alt kirpik diplerinden aşağı doğru aynı kahve tonlarında far uygulanırsa göz alt kısmından da olduğundan daha büyük gösterilmiş olacaktır.
-Kaşlarda önemli rol oynamaktadır.Seyrek kaşları sıklaştırmak gözlerinizi büyük gösterecektir.Bunu kaş farı yada kaş kalemi ile yapabilirsiniz.
-Sürme diye bildiğimiz göz içine çektiğimiz kahverengi ve siyah kalemler gözlerimizi küçük gösterir. Bunun yerine beyaz veya nude renkleri tercih etmelisiniz hem daha aydınlık hemde büyük gösterecektir.
-Gözleri büyük görünmesi için kirpiklerin duruşu ve maskara seçimleride önemlidir. Kirpikler ne kadar kalkık ve kıvrık durursa gözler de o kadar büyük görünür. Kirpik kıvırıcı ile kirpikler kıvrıldıktan sonra maskara uygulanabilir.Kirpiklerim az diyorsanız ve kendiniz takabiliyorsanız takma kirpik kullanabilirsiniz.


ETİKETLER