• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Şekline Uygun Eyeliner Nasıl Çekilir?

  • 1

Bakımlı bayanların vazgeçilmez aksesuarı olarak bilinmekte olan makyaj uygulamasında hoş bir görünüm yakalayabilmek için makyaj uygulamasının doğru tonlamalarda ve düzgün bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Kimi bayan sadece özel ve önemli günlerde makyaj tercih ederken kimi bayan ise günlük yaşantısında makyajsız dışarı çıkmamaktadır. Günlük yaşantıda da makyajsız dışarı çıkmayan bayanların vazgeçilmezi olan Eyeliner uygulaması çok da kolay olmayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner çekerken göz şekline uygun olarak sürülmesi gözlerinizin ön plana çıkması açısından oldukça önemlidir. Aksi durumda güzel bir görünüm kazanmak isterken itici bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Her insanın göz yapısı farklı olduğundan dolayı eyeliner herkeste aynı durmayabilir.

Eyeliner Uygulaması İle Gözlerinizi Ön Plana Çıkartın

Doğru eyeliner uygulaması ile gözlerinizi ön plana çıkartmanız kaçınılmaz olacak. Göz yapınıza uygun bir şekilde eyeliner çekerek gözlerinizin olduğundan daha iri ve daha dikkat çekici görünmesini sağlayabilir hatta düşük yapıya sahip olan göz kapaklarınızı eyeliner kuyruğu ile daha kalkık bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Makyajın en önemli detaylarının arasında göz makyajı yer almaktadır. Çünkü gözler ilk olarak iletişim kurulan noktadır ve erkekleri etkilemenin en önemli yolu çarpıcı bakışlardan geçmektir.

Büyük Ve İri Gözlerde Eyeliner Uygulaması

Likit ve kalem şeklinde bulunmakta olan eyeliner aynı sonucu vermektedir. Burada önemli olan tek nokta sizin hangi eyeliner türünü daha rahat bir şekilde kullandığınızdır. Eyeliner uygulamasında yapılan en ufak bir hata ya da el titremesi tüm göz makyajının bozulmasına yol açabilmektedir. Bu sebepten dolayı eyeliner uygulamasında dikkat etmek ve mümkün olduğunca düzgün çekilmesini sağlamak gerekmektedir. Büyük ve iri gözler zaten dikkat çekici bir özelliğe sahiptir ancak eyeliner ile gözlerinizi daha da ön plana çıkartabilirsiniz. Büyük ve iri gözlerde gözlerinizin etkileyici bir görünüm kazanmasını istiyorsanız kirpiğinizin üst bölgesine eyelinerı üst ve alt tarafta aynı kalınlıkta olacak şekilde çekmeniz gerekmektedir. Eyeliner uygulamasında göz kalemi büyük bir tamamlayıcıdır. Eyeliner uygulamasından sonra gözünüzün iç kısmına doğru çekeceğiniz göz kalemi çok daha hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.