• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Makyajı Yaparken Göz Nasıl Korunur

  • 1

Göz, vücudumuzun 5 duyu organlarından biri olup, yaşamımızı sürdürmek için oldukça gerekli varlığımızdır. Bu nedenle makyaj yaparken gözlerimizin zarar görmemesine çok dikkat etmemiz gerekir.

Gözlerimiz dünyaya açılan pencere tabiri ile anlatılır. Görme işlemini yerine getiren ve yaşamımızı sürdürmemiz için en önemli organlarımızdan biridir. Hatta bir kişi ile tanıştığımızda en çok dikkat çeken organımızdır. Göz makyajı ve göz makyajını temizlemek de çok önemli eylemlerden biridir. Sağlıklı bir şekilde makyaj yapmak için dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda kullandığınız makyaj ürünlerini kaliteli ve sağlığa aykırı olmayan ürünlerden yapılmış olması da önemlidir. Göz sağlığını korumak için dikkatli olmak gerekir. Çünkü göz en hassas organdır. Bunun için neler yapabiliriz gelin birlikte bakalım.

Kaliteli Makyaj Ürünü Seçin

Makyaj malzeme seçimi yaparken kaliteli markalar seçmeye dikkat etmek gerekir. Özellikle göz makyajı için kullanılan ürünleri inceleyerek almanızda fayda var. Diğer bir yandan makyaj malzemeleri kişisel malzemelerdir. Başkasının ve başkalarının makyaj ürünlerinizi kullanılmamalı.

Göz enfeksiyonu yaşandığında makyaj malzemelerinin hepsi değiştirilmeli, yenileri alınmalıdır. Aynı zamanda uzman doktor tarafından tedavi görülmesinde fayda var. Makyaj malzemelerini uygularken göz temasından kaçınmalısınız. Makyaj ürünleri sadece göz kapaklarına uygulanmalıdır.

Uyku Öncesinde Makyajınızı Silin!

Genel makyaj içinde geçerli olsa, göz makyajı yapan kişiler mutlaka gece yatmadan önce makyajlarını temizlemesi gerekir. Makyaj temizlerken göz makyajı temizleyicisi kullanmalı. Duru su ile iyice temizlenmelidir. Makyaj kalıntısı kalan gözler enfeksiyon kapma olasılığı daha çoktur.

Göz makyajı temizleyicisi seçerken de dikkat edilmelidir. Sadece bu ürünle temizlemek yeterli olmayacak, aynı zamanda bu ürünü geçirmek içinde bol su kullanmanız gerekir. Hatta göz temizleme jelleri veya solüsyonları sabah akşam uygulanması gereken bir üründür. Gün içinde gözümüze kaçabilecek mikrop ve tozları da temizlemede etkili olacak.

Kirli Elle Gözünüze Ellemeyin

Göz sağlığını korumak için en önemli etmenlerden biri de gözlere kirli elle ellenmemesi gerekir. Göz makyajı yaparken, temizlerken ellerimizin temiz olmasına dikkat etmemiz gerekir. çünkü gün içinde ellerimiz birçok mikropla temas eder.