• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gıdı Sarkmasını Önleyen Maske

  • 1

Yaşın ilerlemesi ile kadın erkek fark etmeksizin meydana gelen gıdı sarkmaları canınızı mı sıkıyor. Günümüz yöntemleri ile gıdı sarkması ortadan kaldırılabiliyor. Neler? Dediğinizi duyar gibiyim. Belirli gıdı egzersizleri ve maskeleri sayesinde kısa sürede gıdı sarkmalarından kurtulabilirsiniz.

Sizi daha yaşlı ve bitmiş bir şekilde gösteren gıdı sarkması yüzünden moralinizi bozmayın. Günümüzde gıdı eritmek için birçok yöntem var. Bugün sizlere gıdı maskesi tarifi vererek büyük sorunlarınızdan birini ortadan kaldırmak istedik. Daha genç görünüme sahip olmak istiyorsanız sizde bu maskeyi uygulayarak gıdı sarkmasını önleyebilirsiniz.

Gıdı Neden Sarkar?

Yaşlanma Belirtisi

Gıdının sarkmasına neden olan etmenlerden biri yaşın ilerlemesidir. Kaslar 30 yaşın sonrasında elastikiyetini kaybederek gevşemeye başlar. Gıdıda bulunan kaslarda buna dahildir. Bu sebepten dolayı gıdı sarkmaya başlar.

Kilo Alma

Kilo alıp verme nedeni ile kaslar gevşemeye başlar. Gıdı sarkmasının diğer nedenlerinden biri de kilo almadır.

Sigara Kullanımı

Sigara içmek kan dolaşımının yavaşlamasına neden olan etkilerdendir. Vücuda A vitamini gibi gerekli vitaminlerin alınmasını önleyerek hastalıklara ve erken yaşlanmaya neden olur.

Güneşte Kalma

Yaz tatillerinde güneşlenmek, bronzlaşmak hepimizin hayali. Fakat güneş ışınları erken yaşlanmaya neden olur.  Vücutta ki kalorejen miktarını azaltarak gıdı sarkmasına kadar yol açar.

Uyku Pozisyonu

Uyurken nasıl rahat edersek öyle yatmayı tercih ederiz. Fakat sağlığınız için yatış pozisyonu da önemli. Özellikle gıdı sarkmasına neden olan etmenlerden biri de yatış pozisyonudur. Yüz üstü yatmak gıdı sarkmasına neden olur.

Gıdı Sarkmasını Önleyen Maske Tarifi

Gıdı sarkması yukarıda da belirttiğimiz gibi yaşlanmadan dolayı kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra birçok etkende bulunur. Özellikle 30 yaşından sonra gıdı sarkmasını önlemek için bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler;
  • 300 ml maden suyu
  • 1-2 dal dere otu
  • 1-2 dal semiz otu
  • 1 çay kaşığı deniz tuzu
Yapılışı;

Malzemeleri derin bir kasenin içine aldıktan sonra robot veya blender yardımı ile maske kıvamına gelene kadar ezin. Buz kalıplarına dökeceğiniz karşımı buzlukta dondurun. Sabah akşam bu kalıplardan bir adetini alarak cildinizde dolaştırın. Kuruyana kadar bekledikten sonra yıkayın. Bunun yanı sıra gıdı egzersizleri yapabilirsiniz.

Gıdı Sarkmasını Önleyen Egzersizler