• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

  • 1

Evlenmek, romantik hayatınızın en güzel zamanı olmalı, ama hazırlıksız bir organizasyon kâbus olabilir. Her gelin, düğün gününde kusursuz görünmeyi hak ediyor.

 Gelin Makyajının Dayanıklı Olması Önemlidir

Aksini hissettirebilse de, düğün gününüz bir maratondur  ve makyajınızın her  fotoğraf, dans ve selfie boyunca ayakta durmasını istersiniz. Bu, bir makyaj bazını gerekli kılar: Temizleme ve nemlendirmeden sonra yüzünüzde ve göz kapaklarınızda uygulayacağınız kaliteli bir makyaj bazı daha sonra pürüzsüz bir temel oluşturmak için yardımcı olacaktır. Her şeyi ince, hatta katmanlar halinde uygulayın. Bu da allık, fosforlu kalem, transparan pudra ve ruj için de geçerli. Bir dudak kalemi kullanın, rujunuzu sürün, bir kağıda fazlasını alın daha fazla ruj ekleyin, tekrar fazlalığını alın ve daha fazla ruj ekleyin. Bu işlem ürünü gerçekten dudaklara hapseder ve mükemmel bir görünüm oluşturur.

Son Dakika Sivilcelerini Gizlemek

Gözaltı halkalarını kapatmak için, gözlerin iç köşelerine kremsi bir formülü bir fırçayla işaretleyin ve dışarı doğru çalışın. Formülü nazikçe koyulaştırmak için parmağınızı kullanın. İyi bir kamuflaj yapmak için, sentetik kıllı bir fırça ile hemen üstüne hafif yapışkan bir kapatıcıya hafifçe vurun. Buna ileri geri süpürme deniyor. Bu sivilce etrafında birikecektir.

Amacınız Kendinize Benzemek Olmalıdır

Düğün gününüz deney yapmak için bir zaman değildir. Fotoğraflarınızın zamansız olmasını istiyorsanız şunlar mutlaka olmalıdır; ışıltılı cilt, pembe yanaklar, kızarmış dudaklar ve gözlerdeki bazı tanımlamalar. Bir jel eyeliner kullanarak, kirpiklerin tabanına çalışın ve sonra üst hatta uygulayın, Aşırı görünmeden veya göz gölgesine ihtiyaç duymadan size yoğunluk verir. Ayrıca, geniş gözlü etki gerçekten de rüya gibi.

Parlak Değil Işıltılı Bir Cilt Olmalı

Aydınlık cilt eterik gözüküyor ama fotoğraflarda yüzünüzde flaş ışığı efekti istemiyorsunuz. Ciltteki parlamayı kontrol etmek için, alnın ortasına, burnun yanlarına transparan pudra geçmek gereklidir. Daha sonra yumuşak, ışıltılı bir vurgulayıcıyı sadece elmacık kemikleri ve elmacık kemiklerinin üstlerine sürün. Gözleri aydınlatmak için iç köşelere ve kaş kemiğinin altından da geçebilirsiniz. O kadar saf ve doğal görünüyor ki.