• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır ?

Fransız Manikürü Tarifi
  • 1

Fransız  (French) Manikürü Nasıl Yapılır ?

French (Fransız ) Manikürü : Kuaföre gittiginizde her seferinde para harcamaktan sıkıldınız mı? O zaman artik ev ortamında da sanki maniküre gitmis  gibi görünen tırnaklar yapabilirsiniz. Fransız manikürü nden kisaca bahsetmek gerekurse  açık pembe bir cila üstune tırnak uçlarının beyaza boyanması denilebilir. Peki ya fransız manikürünu evde nasıl yapılırim?

 

Fransız manikürünün rengi normalde soluk pembedir. Fakat isterseniz haya lgücünüze bagli olarak farklı renkler deneyebilirsiniz.

 

Fransız  (French) Manikürünün Yapılışı

  1. Bu manikuru yapmak icin tırnaklarınızın uzunluğu parmağınızı geçmeli.Aksi halde hic hos olmayacaktir
  2. Manikürüne başlamadan önce tırnağınızda bulunan eski oje kalıntılarını aseton ile güzelce temizleyin. Daha sonra bir kabın içine ilimis sabunlu su yapın ve ellerinizi bu suda bir kac dakika bekletin.
  3. Hali hazirda Yumuşamış olan tırnak etlerinizi dikkatlice geriye doğru itin.
  4. Tırnaklarızın özellikle uç kısımlarıni törpüyle şekillendirin.
  5. Torpuyle sekillendirdiginiz Tırnaklarınızın arasına pamuk koyarak hareket ettiremeden belirli bir sure tutun. Tırnak uçlarınıza ise koyu beyaz bir oje sürün. İstege bagli olarak bir veya iki kat oje sürebilirsiniz. Ojeyi surdukten sonraTamamen kurumasını bekleyin.
  6. Daha sonra iseTırnaklarınızı açık pembe renk oje ile boyayın. Belirli bir sure kurumasını bekleyin.
  7. Ve son olarak son kata parlatıcı sürmeyi unutmayın.

 

French Manikürü Yapmanın Pratik Yolu

Fransız maniküründe belki de en onemli nokta diyebilecegimiz sey  parmak uçlarının beyazı ile diğer kısma sürülen ojenin karışmamasıdir. Bunu evde yapmakta zorlanıyorsanız cogu , eczanelerde satilan manükür setleri satın alabilirsiniz. Bu satilan setlerin içinde tırnak ucu yapıştırıcıları bulunur veBu yapıştırıcılar ile cok daha kolay Fransız manikürü yapabilirsiniz.


ETİKETLER