• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Fondötenin Yüzünüzde Doğal Gözükmesi İçin Öneriler

Fondötenin Yüzünüzde Doğal Gözükmesi İçin Öneriler
  • 1

Fondötenin Yüzünüzde Doğal Gözükmesi İçin ÖnerilerFONDÖTENİN YÜZÜNÜZDE DOĞAL GÖZÜKMESİ İÇİN ÖNERİLER
1-Cilt tipiniz ister yağlı ister kuru olsun fondöten uygulamadan önce nemlendirici krem uygulamalısınız.Çünkü nemlendirici üzerine yapılan makyaj daha güzel gözükür ve nemli cilt fondöteni çok iyi hapseder ve doğal bir görünüm verir.
2-Makyaj bazınızı uygulayın, böylelikle hem cildinize canlı ve aydınlık bir görünüm verir hemde makyajınızın dayanıklılığını arttırır.Günlük hayatta uygulamasanız bile uzun süreli davet ve düğünleri makyaj bazını muhakkak uygulayın.
3-Cilt tipinize renginize uygun bir fondöten tercih edin.Ne çok parlak ve koyu nede mat ve açık renkleri tercih etmelisiniz.Cildinize uygun rengi yüzünüzde veya çene altınızda test edebilirsiniz.Elinizin üstünde yaptığınız testler yanlış seçimlere sebep olmaktadır.İnce yapıdaki likit fondötenleri sorunsuz tüm ciltlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
4-Fondöteninizi fırça,sünger ve parmaklarınızla uygulayabilirsiniz.Düz uçlu sık fırçalar fondöteni yaymak için en idealidir. Kontrollü uygulama sağlar. İnce uygulama yapar. Yuvarlak hareketlerle kolay dağılır. Her yere eşit bir uygulama yapılabilir.
5-Son aşama olarak doğru bilinen bir diğer yanlışta fondötenden önce kapatıcı uygulanmasıdır.İlk önce fondöten daha sonra kapatıcı uygulanmalıdır.Eğer fondötenden sonra ihtiyaç duyarsanız sivilce ya da kızarıklarınızı fondöten renginizle aynı ya da bir ton koyu renkteki kapatıcılarla gizleyerek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.


ETİKETLER