• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evlilikte Aşkı Canlı Tutmanın Yolları

  • 1

Aile terapistlerinin yaptığı araştırmalara bakıldığında aşk, sevgi ilk zamanlarda arşa ulaşırken evlendikten sonra bu heyecanı fazla yaşamamaları sonucunda ayrılmalar ve mutsuz evlilikler ortaya çıkıyor. Özellikle de çiftlerin bir birinden uzaklaşması sonucunda özlemedikleri söyleniyor. Peki, aşkı canlı tutmanın yolları neler? Evlilikte aşkı nasıl canlı tutarız? Aşkı her zaman yaşatabilmeniz için aşağıda ki bilgileri sizler için toparladık.

İlişki yaşayan bir çift sadece fiziksel olarak bir birinden hoşlanmazlar. Aynı zamanda birlikte zaman geçirebilecekleri ortak noktaların olmasına da dikkat ederler. Yani çiftlerin ortak zevklere sahip olması ve bunları aktivitelerine katmaları gerekir. Evliliğe gelince insanlar bir saatten sonra birlikte yaşamaya ve zaman geçirmeye başlamak ister ve evlenir. Kişiler ilk zamanki heyecanlarını yaşayamadıklarını dile getirirler. Çünkü hayatları monoton bir hal almıştır ve aynı şeyleri sürekli yapmaktan sıkılırlar. Oysaki çiftler birlikte yapmaktan hoşlandıkları şeye yönelerek aktiviteler düzenlemelidirler.

Bir biri ile zaman geçiren ve bundan iki tarafında hoşlanıyor olması oldukça önemli rol oynuyor. Örnek verecek olursak, birlikte konsere gitmek, sinema izlemek, yürüyüşler yapmak, piknik yapmak ya da sevebileceğiniz değişik faaliyetler.

Evlilikte Canlılık

Evlenecek çiftlerin mutlaka özel noktaları, birlikte aynı şeylerden hoşlanmaları da önemli rol oynuyor. Bu ilişkinin uzun sürmesi ve canlı kalabilmesi için önemlidir.

Evliliği canlı tutmanın yollarından biri de karşınızda ki partnerinizi anlayabiliyor, duygu ve düşüncelerine saygı gösteriyor olmak gerekir. Tabi, burada sürekli ilgi ve alaka gösteremem dediğinizi duyar gibiyim. Bebek gibi sürekli ilgi gösterin demiyorum. Elbette kendinize de zaman ayıracaksınız. Fakat arada yapılan sürprizler, birlikte geçireceğiniz zamanlar oldukça önemli anlardır. İnsan arada kendiniz özel hissetmek, hissettirilmesini ister. Bu evlilikte aşkı canlı tutmanın kurallarından biridir. Onu sevdiğinizi ve onun sizin için özel olduğunuzu hissettirmelisiniz.

Diğer bir önemli nokta çocuk diyebiliriz. Çocuk evliliğe heyecan katacak önemli adımlardan biridir. Sizi birbirinize daha çok bağlayarak, onunla bir aile olmayı öğretir. Aynı zamanda farklı aktiviteler yerine getirmenize yardımcı olacaktır. Onunla birlikte zaman geçirmeniz bile aileyi ayakta tutmaya yeter.