• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evlenmeden Önce Bu Yönlerinizi De Gösterin

  • 1

Çoğu kişinin evlendikten sonra davranışında ve karakterinde farklılıklar göstermektedir. Buna basit bir örnek verecek olursak, evlenmeden önce her şeyi olumlu bir şekilde karşılayan bir kişi evlendikten sonra eşinin düşünce ve fikirlerine saygı duymamakta ve eşine bazı kısıtlamalar getirmektedir. Bu durum da evlilikte çiftlerin yıpranmasından ayrılığa kadar pek çok olumsuz duruma yol açabilmektedir.

Evlenmeden önce doğal davranmak ve karşınızdaki kişiye tüm davranışlarınızı olduğunuz gibi şeffaf bir şekilde yansıtmak ileride daha mutlu bir evlilik için en büyük yardımcınız olmaktadır. Genel olarak ilişkilerde flört döneminde kişinin gerçek yüzünü saklaması kolaydır ancak aynı evi paylaşmaya başlayınca durumlar tamamen değişmekte ve kişilerin gerçek yüzü tüm açıklığı ile ortaya çıkmaktadır.

Evlenmeden Önce Eşinize Hangi Yönlerinizi Göstermelisiniz

Eşinizin sizinle ilgili düşüncelerini tamamen gerçekçi olarak öğrenmek istiyorsanız bazı yönlerinizi ona evlenmeden önce yansıtmanız gerekmektedir. Ona evlenmeden önce yansıtmanız gereken bazı yönleriniz şunlardır;

  • Sinirli olduğunuz zamanlarda sergilemiş olduğunuz davranışları eşinizin görmesine izin verin.
  • Karakterinizi ve yapınızı tam anlamı ile yansıtın.
  • Hastalık anınızda sevgilinizden kaçmayın. Sizi hasta ve bakımsız bir şekilde görmesine izin verin ve sizi her haliniz ile sevebileceğinden emin olun.

Evlenmeden Önce Dikkat Gerektiren Konular

Evlenmeden önce gerçekten evlenmek isteyip istemediğinizi ve evliliğe hazır olup olmadığınızı iyice düşünerek hareket etmenizde fayda var. Bazı kişiler daha evliliğe hazır olmadan evlilik gerçekleştirmekte ve çiftlerin birbirlerine uyumsuz yaklaşımı sonucu evlilikler ciddi zararlar görmektedir. Bu sebepten dolayı ilk olarak evliliğe hazır olduğunuzu hissetmeniz gerekir. Bunun yanı sıra evlilik yaparak hayatınızı birleştirmek istediğiniz kişiyi iyi bir şekilde tanıyor olmanız gerekir. Evlenmek istediğiniz kişinin olumlu ve olumsuz tüm yönlerini iyi bir şekilde öğrenmeli ve eğer aranızda uyum sağlayabileceğinize inanıyorsanız evliliği gerçekleştirmeniz gerekir.

Evlilikte sizin kararlarınıza uyum sağlayacak ve size saygı gösterecek bir kişi ile birlikte olmanız mutluluğunuz açısından büyük ölçüde önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı evlilik kararı verirken tüm ayrıntıları detaylı bir şekilde düşünerek hareket etmekte fayda bulunmaktadır.