• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Tırnak Bakımı

  • 1

Tırnak bakımı diyince tabiki akla ilk gelen tirnaklara uygulanan ojelerdir. Ojelerin sürüldükten sonra kurumasını beklemeye bile hiçbir bayanin sabiri  yoktur. Ancak doğru bir tırnak bakımı için ihtiyacınız olan minimum süre miktarı 15 dakikadır. Ve bu 15 dakika tirnaklarınız harika bakımlı ve olmasini ve istediğiniz görüntüyü elde etmede başarı saglamaniza vesile olacaktir.

Oje Sürmeden Önce Tırnak Bakımı

  1. Oncelikle yapmanız gereken tırnaklarinizin içlerindeki kalıntıları temizlemek olmalı ve daha sonra tırnaklarınıza ve tirnaklarinizin diplerine krem sürüp iyice yedirmek. Koyu renkli ojeler tercihiniz olmamali. Cunku koyu renkli ojeler ellerinizdeki kusurları ortayı çıkarır. Bunu onlemek icin daha şeffaf ve daha uçuk renklerdeki parlatıcılar tercih etmeniz gerekmekte.
  2. Tirnaginiza süreceğiniz renk açıkta olsa koyu renkte olsa aceleniz varsa tek katla tamamlayın eger aceleniz yoksa kuruması için epey bir süre bekleyin. Ojelerinizin hızlı kurumasını istiyorsanız ellerinizi soğuk suya( on bes ve yirmi derece arasi uygun)sokun ve 30 saniye kadar bu şekilde soguk suda bekletin hızlıca kurudugunu fark edeceksiniz.
  3. Elinize önceden oje uyguladınız ama tam çıkmanıza az bir süre var ve ojenizin bir tarafı kalkmış ya da bir sebepten dolayi kötü görünüyor ,Asetonda aksilik evde kalmamış ama panik yapmayın cunku yapacağınız işlem oldukça basit hemen bozulan tırnağınızın üzerine tek kat bir oje sürün ve hemen ojeyi kurumadan pamukla tekrar silin. Alttaki ojenin de kendini attığını ve pamuga geldigini göreceksiniz. Çalışan kadınlar için bu cok pratik bir yöntemdir.
  4. Ojesiz tirnaklarim cok kötü görünüyor diye düşünüyorsanız bayagi bir yanılıyorsunuz. Cunku Elleriniz oje sürmeden de harika görünebilir. Nasıl mı? Törpünüzle bastırmadan yani hafifce surterek tırnaklarınızı törpülediğiniz de tırnaklarınızda sanki parlatıcı varmış gibi görünecektir. Ama burada dikkat edilmesi gerekilen en onemli husus ise bu işlemi sadece haftada 1 kez uygulamak gerektigidir.

ETİKETLER