• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

  • 1

Ellerimizin bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsak, mutlaka manikür yaptırmamız gerekir. Her zaman kuaföre gitmeye zamanımız olmayabilir. Özellikle çalışan bir bayan iseniz zamanınız da olmayabilir. Peki, evde manikür yapmayı biliyor musunuz? Evde manikür nasıl yapılır? Özenli ve dikkatli bir şekilde manikür yapmak için sizlere yazımızın devamını okumaya davet ediyorum.

Manikür ve tırnak eti bakımı özenli ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bu bakımı yapmak için ilk önce kendinize özel manikür aletleriniz olması gerekir. Aksi durumda tırnak etinizde iltihap ve mantar gibi rahatsızlıklar çıkabilir. Kütikül olarak adlandırdığımız tırnak etleri, zamanla kurur ve kötü bir görüntü çıkar ortaya. Bunun haricinde günlük hayatta bir yerlere takılarak sorun çıkarabilir.

Evde tırnak bakımı yapmak için manikür yapmayı iyi bilmek gerekir. Aksi durumda yanlış yerleri keserek veya çizerek tırnağınıza zarar verebilirsiniz.

Tırnak ve tırnak eti bakımı yapmak için en doğru zamanlardan biri duş sonrasıdır. Eğer duş almadıysanız bir kase içine sıcak su koyarak, ellerinizin bir müddet içinde durmasını sağlayın. Hatta içine gül suyu damlatabilirsiniz güzel kokması için. Sonrasında elleriniz yumuşayacak ve bakım yapmak için hazır hale gelecek. Tırnak bakımı için tırnak kalemi kullanmanız yeterli olacaktır. Tırnak etlerini keserken parmağınıza zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda evde tırnak bakım kürleri hazırlayarak bakım yapabilirsiniz.

Bunun için birçok bakım kürleri hazırlayabilirsiniz. Sizlerle bugün tırnak bakım kürü paylaşacağız. Bu kür sayesinde daha bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Tırnak Bakım Kürü

Malzemeler;

  • Yarım yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yarım yemek kaşığı aleo vera jeli
  • 3-4 damla limon suyu

Yapılışı;

Küçük bir kase alarak içerisine zeytinyağı, aleo vera jelini ve limonu koyun. Hazırladığınız kürü tırnak etlerinize 5 dakika boyunca masaj yaparak sürün ve tırnak etinizin bu karşımı emmesini bekleyin. Sonrasında ellerinizin ılık bir su yardımı ile yıkayın ve yumuşak kalması için nemlendirici sürün.

Bu karşımı haftada 1 kez tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Evde bu el bakımı sayesinde tırnaklarınız daha yumuşak ve bakımlı olacaktır.