• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Diş Beyazlatma Önerileri

Evde Diş Beyazlatma Önerileri
  • 1

Evde Diş Beyazlatma ÖnerileriEVDE DİŞ BEYAZLATMA ÖNERİLERİ
Dişlerimiz sürekli ön planda olduğu için bakım ve temizliğine dikkat etmemiz gerekir.Daha emin gülümsemelerle kendinize olan güven bir kat daha artmaktadır.Para verip beyazlatmak yerine evde basit yöntemlerle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.
Karbonat
Karbonatın mucizevi etkilerinden biride diş beyazlatmadır.Bir çay kaşığı karbonatı sulandırıp dişleriniz fırçalayın.Başka bir tarifte yarım limon bir çay kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp dişlerinizi fırçalayın.Haftada bir kere tavsiye edilir. Karbonatın aşırı kullanımı diş minelerine zarar verir.
Çilek
Çileği püre haline getirip ister fırçanızla fırçalayın ister ikiye ayırıp 5 dk dişlerinizi çilekle ovun.Dişleriniz beyazlığına şahit olacaksınız.Haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır.
Tuz
Karbonat kadar etkili olmasa da diş eti iltihabı ve diş eti ödemlerine karşı etkilidir. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırıp fırça ile dişlerinize sürdüğünüzde etkili bir beyazlık sağlayabilirsiniz.Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.
Portakal Kabuğu
Portakal kabuğunun içi diş lekelerini ortadan kaldırmak için birebirdir. Kabuğun içindeki bu beyaz kısım C vitamini, pektin ve lemonem içerir. Lemonem doğal bir diş beyazlatıcıdır. Portakalı yıkayın ve soyun. Dişlerinizi kabukların iç kabuğu ile ovun. 30 dakika geçtikten sonra normal fırçalama yapın.


ETİKETLER