• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı
  • 1

Ev Yapımı Siyah Nokta BandıEV YAPIMI SİYAH NOKTA BANDI
Siyah noktalardan kurtulmak için pek çoğumuz siyah nokta bantlarını kullanmaktayız.Artık dışarıdan almanıza gerek kalmayacak.Çünkü size ev yapımı siyah nokta bandı tariflerini göstereceğiz.İşte ev yapımı siyah nokta bandı yapımı;

1-Malzemeler
-1 yumurta akı
-1 yemek kaşığı limon suyu
-Kağıt havlu

Limon ve yumurta akını kaşırtırarak oluşan karışıma bölgelere göre kopardığınız havlu kağıtları batırarak bekletmeden siyak noktalarınızın olduğu yerlere yapıştırınız.25-30 dk sonra havluyu yavaşca çıkarın siyah noktalarınız çıktığınız göreceksiniz.

2-Malzemeler
-Toz jelatin
-1yemek kaşığı süt

Malzemeleri mikrodalgada kullanabileceğiniz cam küçük bir kapta karıştırıp mikrodalgada 8-10 sn ısıtıp çıkarınız.Oluşan karışımı fırça yardımıyla siyah noktalarınız üzerine sürerek kurumasını bekleyiniz.Daha sonra yavaşca sürdüğünüz bölgenizden maske gibi çıkarabilirsiniz.

3-Malzemeler
-1 yemek kaşığı bal
-1 çay kaşığı süt
-Şerit şeklinde pamuk

Malzemeleri yine mikrodalga fırında kullanabileceğiniz cam küçük bir kapta karıştırıp 8-10 sn mikrodalga fırında ısıtın.Isınan karışımı bir süre kıvam bulması ve ılıması için karıştırın.Siyah noktalarınızın bulunduğu bölgenize sürün ve bandı üstüne yerleştirip 15-20 dk beklettikten sonra yavaş hareketlerle çıkarın.Siyah noktalarınız kolayca çıkmış olacaktır.


ETİKETLER