• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Etkili Giyinme Tüyoları

  • 1

Etkili giyinmenin sanat olduğunu belirten klasik bir sözle yazımıza giriş yapalım. Etkili giyinme tüyoları başlıklı yazımızın ana teması olarak etkili giyim biçimi nasıl olur, nasıl giyinirsek daha etkili ve doğru bir biçimde giyinmiş oluruz bunlar üzerinde durmaya çalışacağız. Giyim stilleri için pek çok giyim modelini bulmamız mümkündür. Ancak tüm bu giyim stillerinin içinde ancak size yakışanları ve uyum sağlayanları giyiminizi etkili göstermede yardımcı olacaktır. Bunlar dışında ne kadar kaliteli olursa olsun, ne kadar moda ve marka olursa olsun size ve tarzınıza uymayacak şekilde giyim biçimi sizi ve giyiminizi etkili göstermeyecektir. Etkili giyim biçimi olarak ideal giyim tarzı olarak en doğru giyim tarzı size yakışan ve tarzınızı ortaya koyacak olan giyim şeklidir.

Kendinizi Tanıyın

Etkili bir şekilde giyim tarzı ortaya koymak için öncelikli olarak kendinizi tanıyarak işe başlayabilirsiniz. Kendinizi  tanımanız, tarzınızı bilmeniz giyiminizi doğru ve etkili bir şekilde yapmanız için önemlidir. Tarzınıza uygun giyim şekli olarak öncelikli olarak sizi ve kişiliğinizi yansıtan kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Örneğin sadelikten hoşlanan bir kişiliğiniz varsa şaşalı ve gösterişli giyinmek sizi rahatsız edebilir ve etkili göstermeyebilir.

Tarzınız dışında vücut yapınıza uygun bir biçimde giyinmenizde önemlidir. Bunun için vücut yapınıza uygun şekilde kıyafet seçiminde bulunmanız doğru giyim seçimi konusunda size yardımcı olacaktır. Kilonuza ve boyunuza uygun şekilde kıyafetler seçerek daha etkili ve doğru bir şekilde giyinebilirsiniz.

Ortama Uygun Giyinin

Tüm bu saydıklarımızın dışında etkili giyinme önerileri içinde söyleyebileceklerimiz içinde en önemlilerinden birisi de ortama uyum sağlayacak özellikte giyinmenizdir. Bu şekilde ortama uygun bir şekilde giyinmeniz önemlidir. Örneğin bir iş toplantısına giderken daha sade ve ciddi kıyafetler seçerken, özel ve şık bir davete giderken daha etkili ve şık kıyafetler seçmeniz uygun olacaktır. Spor yaparken rahat edebileceğiniz sportif kıyafetler seçmeniz önerilirken, yemeğe ya da anlamlı bir organizasyona katılırken giyeceğiniz kıyafet ona göre olmalıdır. Bu bakımdan kıyafet tercihinde bulunurken katılacağınız ortamlara uygun şekilde kıyafet seçiminde bulunmanız etkili giyim tarzı sergilemek için önemlidir.