• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Etkileyici Vahşi Doğa Nail Art Modelleri

nail art
  • 1

Vahşi doğadan ilham alan Nail Art modellerini sizin için bulduk! Bu modeller hem yaparken eğleneceğiniz, hem de parmaklarınızı çok daha şık gösterecek nail art örnekleridir. Zebradan yılan dersine geniş bir vahşi doğa nail art serisi aşağıda sizi bekliyor!

Kaplan Desenli Nail Art

Biraz zorlayıcı bir nail art modelinden başlamadık istedik. Ancak içlerindeki en iyilerinden. Bu model uygun renkteki kıyafetlerle ve çantalarla mükemmel uyum sağlayabilir. Yapımı emek istediğinden inanın görenlerin çok etkileneceği bir model olacak.

nail art

Bu modeli yaparken dikkat edilmesi gereken iki kısım var.

1- Gradient yani renk geçimi kullanılmış. Dikkat ederseniz turuncudan beyaza doğru bir geçiş var. Bunu benzer renkteki ojenizi sürdükten sonra aşağı doğru dağıtıp yapabilirsiniz. Tabi öncesinde tabanda beyaz oje bulunmalı.

2- Vahşi çizgiler! Bu farklı kalınlık ve uzunluktaki siyah çizgiler en can alıcı nokta. Yapımı da aşırı zahmetli değil aslına bakarsanız. Bir başlayın, her parmakta eşsiz bir desen yarattıkça eğlenmeye başlayacaksınız.

İnek Desenli

Evet bunun pek de vahşi olmadığının farkındayız ama çok beğendiğimiz için koymadan geçemedik :) İnek deseni hem yapımı çok kolay olan hem de bir o kadar tatlı duran güzel bir nail art örneği.

inek nail art

Havanızı baştan aşağı değiştirecek bir model değil mi! Tarzınızı bir anda başka bir yöne çevirmenizi sağlayabilir. Hem daha az uğraştırıcı ve daha az karmaşık hem de çok hoş duran bir model.

Beyaz ojenizin üzerine kalın siyah damlacıklarla kolaylıkla bu modeli elde edebilirsiniz.

Yılan Derisi

Yılan derisi bildiğiniz gibi çok tercih edilen nail art modellerinden. Oje altına saklanmış veya üstte olmak üzere bir çok şekilde uygulanabiliyor. Google’da arama yaparak sayısız örneğine ulaşabilirsiniz.

yılan nail art

Yılan derisi modelini uygularken kendinize sadece ojede kullanacağınız bir dantel veya sık delikli bir plastik parça işinize yarayacaktır.

Taban renklerine karar verdikten sonra bir dantel ile (örneğin) ara noktalara beyaz vurgular yapabilirsiniz. Aşağıdaki görselde ne demek istediğimizi anlayacaksınız:

tırnak süsleme

Zebra Deseni

Çok etkileyici ve bir o kadar da sade bir model. Açıkcası bizi en çok etkileyen modellerden biri oldu. Benzer sade renklerde aksesuar veya giyimle muhteşem bir uyum sağlar. Zebra çizgileriyle sade bir şıklık yakalamak isterseniz, abartısız ve çok güzel bir modeldir.

zebra tırnak

Uygulamak için basitçe beyaz ojenizin üzerine siyahla aynı kaplan deseninde yaptığımız gibi eşsiz çizgiler çekin. Ancak bu kez V benzeri zebra çizgilerinin de olmasına dikkat edin.

Bir Deseni Öne Çıkarmak

Eğer sizin için tüm parmaklarınıza bir zebra, leopar, yılan veya kaplan deseni yapmak fazla boğucu geliyorsa o halde hem bu deseni ön plana çıkaracak hem de tırnaklarınızı tamamen aynı desene boğmayacak aşağıdakine benzer bir tırnak boyama modelini tercih edebilirsiniz.

tırnak boyama

Öncelikle dikkati parmaklarınıza çekmek için parlak bir renk tercih etmelisiniz. Bu parlak renk dikkati çektikten sonra asıl desenimizi de bu parlak renklerin hemen yanına uygulayabilirsiniz. Böylece hem daha sade hem de asıl deseni daha ön plana çıkaran bir model de tercih edebilirsiniz.