• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Eşinize Sakın Bunları Söylemeyin!

  • 1

Zaman zaman partnerinizle tartışıyor olabilirsiniz. Fakat bazı sözler karşınızdakinin gururunu kırabilir, sinirlendirebilir, hatta ayrılmanıza bile neden olabilir. Bu sözler sayesinde evliliğinizi bitirmeniz oldukça üzücü bir durumdur. Peki, eşinize hangi sözleri söylememelisiniz? Yapacağınız ufak bir davranış sizin bağlarınızı kopararak dönülmez bir noktaya girdirebilir.

Eşiniz veya sevgilinizle uzun veya kısa birlikteliğiniz olabilir. Fakat bazı sözler can alıcı noktalar olup, sizi dönülmez noktalara sürükler. Küçük bir davranış veya söz yüzünden ayrılma noktasına gelmek istemiyorsanız sizde bu davranışlardan kaçının.

Ayrılmaya Neden Olan Davranışlar

Tehdit Etmekten Kaçının!

Sinirli anımızda ve şiddetli kavgalarda ayrılmak isteyebiliriz. Bir birimize kırıcı sözler söylerken tehdit eder gibi konuşmak ayrılıklara neden olabilir. ‘’Ayrılmaya cesaretin yok mu?’’ veya ‘’bensiz yapamazsın’’ gibi sözler söylemek onu tehdit eder gibi konuşmak ayrılık nedenleri arasında yer alabilir. Yaşanan ilişkiler her zaman ikim taraflı olup, ortak davranışlar ve duygularla ilerler. Karşınızda kini tehdit etmek ona koşul koşmak ilişkiyi yıpratır.

Geçmişi Kavga Esnasında Ortaya Koymayın!

Kavga esnasında en çok yapılan hatalardan bir tanesi de şuan ki partnerinizle, daha önceki partnerinizi karşılaştırmak, kıyaslamaktır. Bu durum sizi daha zorlu bir yola sokacak ve tartışmanın şiddetini artıracaktır.

Genelleme Yaparak Konuşmayın!

‘’Her zaman’’ ve ‘’ Sen Asla’’ gibi genelleme anlamına gelen kelimeler kullanmaktan kaçının. Çünkü karşınızda ki partneriniz bu sözü duyunca daha çok savunmaya geçerek kavga büyüyecektir. Böylece konu asıl tartışılanın dışına çıkarak daha çok büyüyecek ve konudan çözüm bulmadan uzaklaşılacaktır.

Yatak Odasında Kavga Etmeyin!

Yatak odanızda kesinlikle kavga etmeyin. Yatak odası çiftler için anlamı büyük ve özel bir alandır. Bu nedenle olumsuz etki göreceğiniz bir yer olduğu için kesinlikle yatak odasında kavga etmekten kaçının.

Sorunları Çözmeden Uyumayın!

Öfkeli bir insanın uykuya geçmesi zor ve imkansızdır. Bu nedenle sorunları ertelemek yerine orada çözmeye çalışın. Aksi durumda çözülmeyen sonuç daha büyük yaralar açabilir.

Küs Kalmayın ve Kavgayı Uzatmayın!

Küs kalmak sizin ve karşınızdakinin mutsuz olup daha negatif düşünmesine neden olabilir. Bu nedenle bir günden fazla küs veya kavgalı kalmayın.