• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Eşinize Çocuğunuzmuş Gibi Davranmayın

Eşinize çocuğunuzmuş gibi davranmayın
  • 1

Eşinize çocuğunuzmuş gibi davranmayınEŞİNİZE ÇOCUĞUNUZMUŞ GİBİ DAVRANMAYIN
Eşler arasında başka bir sorunda eşlerden birinin anne görevi diğerininde çocuk olmasıdır.Eşinize kesinlikle siz onun annesiymiş gibi davranmayın zamanla buna alışacak ve sizi annesi gibi görecektir.Böylelikle karı koca bağı zayıflamış zamanla monotonlaşmış bir evliliğe dönüşecektir.İşte bunun önüne geçmek için bir kaç öneri:
-Eşinizi çocuk sever gibi sevmeyin.Eşler arasındaki sevgi bağı daha farklı ve kopmayan bir bağ olmalıdır.Sürekli küçük şirin bir çocukmuş gibi davranmayın.
-Herşeyin yükünü kendinize yüklemeyin.’Sen otur ben yaparım sen bırak ben yaparım’ diyerek tam bir anne moduna girmiş oluyorsunuz.Eşinizde bu durumun sürekli böyle geçeceğini zannederek artık görevlerini yapmamaya başlayacaktır.Sürekli dağınık sorumsuz davranışlar sergileyecektir.
-Yemek konusunda sürekli ‘Ne istiyorsan onu yaparım yeter ki sen iste’ gibi ithamlarda bulunmayın.Eğer hasta veya yorgun düşkün değilse sizinle birlikte yapmasında sakınca yoktur. Bu soruya zamanla alışacak ve sormadığınız zamanlarda yaptığınız yemekler için sizden hesap sormaya kalkışacaktır.
-Eşinizle sohbetlerinizde sadece evden çocuklardan konuşmayın.Kendinize öze konular belirleyip güzel sohbetler edebilirsiniz.Eşiniz böylece sizin yanınızda sıkılmıyacaktır ve annesiymiş gibi davrandığınızı düsünmeyecektir.
-Evde her halükarda bakımlı ve güzel gezinmeye dikkat edin.Siz o evin hizmetçisi değil hanımısınız.Eşinize zman ayırın ve onun yanında sürekli bakımlı olmaya özen gösterin.Eşiniz ona verdiğiniz değeri görecektir ve daha çok hoşuna gidecektir.


ETİKETLER