• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkekler Kadınlarda Neden Hoşlanır, Ne Bekler?

erkek el ele
  • 1

Fiziksel görünüş, hemen hemen herkes gibi erkeklerin de fark ettiği ilk şey olsa da, işler ciddileştiğinde dış görünüş erkeklerin listesinde en sonlarda yer alıyor. Erkeklerin kadınlarda sevdiği şeyler aslında sizin sandığınız gibi yüzünüz, göğüs ölçünüz ya da bedeninizden çok daha fazlası.

Erkek psikolojisi üzerine yapılmış bir Clark-Hatfield çalışması bunu şöyle açıklıyor: genel cinsel ve duygusal arzularımız aslında sadece dış görünüş ile bitmemektedir. Yapılan ankette, erkeklerin üçte biri bugüne kadar binden fazla farklı kadınla ilişki yaşamak istediklerini belirtmiş. Bu, binden fazla farklı vücut ölçüsü, binden fazla farklı kişilik demek. Ünlü psikolog Swami’nin bu konudaki çalışmaları çekicilik kavramının, dış görünüşün yanında “duygusal çekim, eğlence anlayışı, dünya görüşü, kişilik” ve çok daha fazlasını içeren karışık denklemlerden oluştuğunu açıklıyor.

İlginizi çekebildiysek, erkeklerin kadınlarda hoşlandığı şeyler listesine bir göz atalım mı?

1) Duygusal Açıdan Olgun Olmak

Bir ilişkiye başladığınızda, er ya da geç önünüze bir sorun çıkacaktır. Peki, bu sorunla nasıl baş edeceksiniz? Hislerini açıkça paylaşan ve sevdiği kişiyi suçlayıp eleştirmeden konuşmayı bilen bir kadın, bir erkeğin gözüne daha çekici görünecektir. Duygularınızı nasıl kontrol ettiğiniz, ciddi bir ilişki için karar aşamasında olan bir erkeğin dikkat ettiği en önemli şeylerden biridir. Sorunlarınızı çözerken olgun olun, sakin davranın ve kontrolden çıkmayın. Bu, onun saygısını kazanmanıza yardımcı olacaktır.

2) İyi bir Dinleyici Olmak

Erkeklerin çoğu, nutuk atmayan, iki lafından biri “sana söylemiştim” olmayan, dinlemeyi bilen kadınları tercih ediyor. Tabii ki dinlemek, sabırlı olmayı da gerektiriyor çünkü erkekler, önce problemlerini kendi içlerinde düşünmeyi tercih ederler. Siz bu aşamada, “Ne zaman konuşmak istersen, ben buradayım.” demeli ve anlatmaya hazır olana kadar ona zaman vermelisiniz. Dinlemek ve onun ne anlatmaya çalıştığını anlamak, erkeklerin en çok ihtiyacı olan şeylerden biri.

3) Güçlü Olmak

Erkeklerin kadınlarda en çok sevdiği şeylerden biri, aslında günümüz kadınında olmazsa olmaz bir erdem; güç. Yardıma ihtiyaç duyan kadın olma yönünüzü dert etmek zorunda olmadan onun sizi kurtarıp yardım etmesine izin verebilirsiniz. Ancak işler kötüleştiğinde onun yanında olacağınızı da bilmesi gerekir. Sırtını yaslayabileceği sağlam bir kaya gibi güveneceği güçlü bir kadın olmanıza onun da ihtiyacı vardır.

 

4) Birlikte Eğlenebileceği Biri Olmak

Anketlere göre iyi bir mizah anlayışı, erkeklerin kadının hayatında kalıcı bir yer edinmek istemesini sağlıyor. Bu özelliği aramalarının sebebi sadece bir sürü şaka yapıp gülmek, kötü ruh hali içindeyken bunu pozitife çevirmek mi yoksa gelecekte ilişki içinde yaşanabilecek stresli olaylar için şimdiden bir savunma mekanizması arayışına girmek mi bilinmiyor. Ancak iyi mizah anlayışı bizim de oyumuzu aldı!
Aynı zamanda arkadaşı da olun. Kısaca söylemek gerekirse; ”Ona gülmeyin, onunla gülün!”.kadın erkek

5) İlgili ve Kol Kanat Geren Kadın Olmak

Sizin ona değer verdiğinizi bilmek erkeğinizin gerçekten istediği bir şeydir. Ancak, dikkatli olun. Çünkü; daha fazla dayanamayana kadar ‘Seni seviyorum’ u tekrarlamak nasıl hissettiğinizi ona açıklamak için iyi bir yol değil. Araştırmalara göre, sıradan bir erkek sizi sevdiğini bir kere söylüyorsa, gün içinde sizi ne kadar sevdiğini belli edecek beş hareket yapacaktır. Siz de aynısını yapabilirsiniz, yorgun veya hasta olduğunda onunla bebek gibi ilgilenin, problemlerini dinleyin, ve ona anlatmak istediğiniz ‘her şeyi’ gösterin, çünkü bu da erkeklerin kadınlarda en çok sevdiği şeylerden biri.

6) Kendine Bakan Bir Kadın Olmak

İster inanın ister inanmayın, erkekler sevdikleri kadının kendine fiziksel ve ruhsal olarak değer verdiğini göstermesinin kadınlarda en çok hoşlarına giden şeylerden biri olduğunu kabul ediyor. Bu ister makyaj yapmak, ister kişisel bakım, isterse spor ya da arada sırada kendini şımartmayı bilmek olsun, uzmanlar erkeklerin kendilerine bakan kadınlardan hoşlandığını kanıtladı. Bütün bunlar eninde sonunda onlara da fayda sağladığından olsa gerek!


ETİKETLER